Президент України Володимир Зеленський відповів на петицію українців «Про реєстровані партнерства для одностатевих та різностатевих пар».  

Володимир Зеленський підкреслив, що Міністерство юстиції України наразі працює над комплексним законодавчим запровадженням інституту цивільного партнерства, опублікувавши відповідь на сайті електронних петицій. 

Володимир Зеленський заявив, що Україна свідомо рухається до стандартів європейського права без дискримінації та утисків. Водночас президент зазначив, що ефективне впровадження таких стандартів вимагає належного розуміння їхніх принципів. Головною перепоною до ухвалення законопроекту про одностатеві шлюби Володимир Зеленський назвав зміну Конституції України, яку неможливо міняти в умовах воєнного стану. 

«Розглядаючи влітку минулого року петицію щодо одностатевих шлюбів, я акцентував на тому, що за Конституцією України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка (стаття 51). В умовах воєнного чи надзвичайного стану Конституція України не може бути змінена (стаття 157 Конституції України). Тож я звернувся до Кабінету Міністрів України з пропозицією опрацювати питання щодо запровадження інституту зареєстрованого цивільного партнерства», – написав Володимир Зеленський.

А що ви думаєте з цього приводу? Чи варто на законодавчому рівні вводити це питання? Пишіть думки у коментарях.

Президент зазначив, що Міністерство юстиції України наразі працює над комплексним законодавчим запровадженням інституту цивільного партнерства. Законопроект Мін’юсту буде покликаний усунути дискримінаційні положення, які порушують майнові та немайнові права партнерів, які не перебувають у шлюбі. 

Президент підкреслив, що до низки положень законопроекту № 9103 профільний комітет та уповноважені органи держвлади висловили зауваження та висунули нові пропозиції щодо його наповнення.