Польща і Євросоюз готові на ембарго на дизпаливо з росії, яке набирає чинності з 5 лютого, адже нові шляхи постачання з Близького Сходу, США і Китаю дозволять замінити російський дизель.
Про це заявив головний економіст польського нафтового концерну PKN Orlen Адам Чижевський.

“З нашої точки зору, загрози дефіциту дизпалива немає. Про запровадження ембарго на пальне з росії було оголошено понад пів року тому. Тому був час, щоб усі підготувалися до цього”, – зазначив Чижевський.
Він додав, що дефіцит дизеля на світовому ринку може додатково поповнити Китай, який останнім часом значно збільшив експорт палива. Вже в листопаді Китай експортував 500 тис. тонн барелів дизельного пального на добу.

На його переконання, немає побоювання, що в Польщі бракуватиме нафтопродуктів, зокрема дизпалива.

Головний економіст PKN Orlen нагадав, що його концерн уже в лютому 2022 року, незабаром після початку війни, відмовився від імпорту російського дизпалива.
Чижевський зазначив, що PKN Orlen нині купує пальне в нідерландському хабі ARA (Антверпен, Роттердам, Амстердам,), куди воно потрапляє з Близького Сходу та із США. Станом на сьогодні, імпорт забезпечує понад 30% потреб Польщі в паливі.

Він зазначив, що польський концерн, відмовляючись від купівлі дизпалива в росії, усвідомлював, як це впливає на кошти імпорту, оскільки він вже за це платить. Відтак ніщо не вказує на те, що з приводу ембарго ціни на пальне в Польщі могли б зрости ще більше.

Чижевський також переконаний, що ринок бензину в Польщі та Європі не постраждає в результаті ембарго, оскільки росія не експортує бензин