Напередодні президент Володимир Зеленський вшанував пам’ять жертв Голокосту, а сьогодні зустрівся з лідером цієї країни Анджеєм Дудою, з яким обговорив співпрацю між країнами та шляхи вирішення історичних суперечок. Про це він заявив на спільній пресконференції.

За його словами, він домовився з Дудою вибудовувати стратегічне партнерство між країнами.

“Нам вдалося знизити градус емоцій навколо спільно трагічного минулого і сьогодні з відкритим серцем наші країни рухаються вперед. Як відомо, Україна розблокувала мораторій на пошукові роботи (польських поховань) – польські експерти провели перші розкопки у Львівській області. Наступним кроком буде відновлення польською стороною пошкодженої української могили і взяття її під захист”, – сказав Зеленський.

Глава держави зазначив, що тепер в стосунках з Польщею робиться акцент на тому, що об’єднує країни. Він привів у приклад річницю Варшавської битви і планується провести ряд спільних заходів з цього приводу і сподівається, що Дуда відвідає Україну.

“Ми також узгодили економічне співробітництво – Польща наш четвертий найбільший партнер. Я впевнений, що польські інвестори належним чином оцінять реформи і поліпшення бізнес-клімату в Україні. З боку Польщі та її президента почули підтримку європейської та євроатлантичної інтеграції України”, – підкреслив глава держави.