Подарований українській делегації принт першої у світі британської карти Чорного моря засвідчує, що воно ніколи не було «російським озером».

Про це у Фейсбуці написав секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, передає Укрінформ.

«Вчора під час урочистого прийому з нагоди прибуття есмінця HMS Defender (D36) Королівського військово-морського флоту Великої Британії до порту Одеси, куди я мав честь бути запрошеним, отримав унікальний подарунок. Капітан HMS Defender Вінс Оуен вручив мені історичний принт першої у світі британської карти Чорного моря. Ця пам‘ятна річ ще раз нагадує нам про те, що Чорне море ніколи не було й не має бути «російським озером», як би цього не хотілося нашому сусідові-агресору», – зазначив Данілов.

Він повідомив, що мав нагоду зустрітися з першим морським лордом, начальником військово-морського штабу Королівських ВМС Великої Британії адміралом сером Тоні Радакіном, першим заступником міністра оборони Великої Британії Джеремі Квіном та Надзвичайним і Повноважним Послом Великої Британії в Україні Меліндою Сіммонс.

“Саме за прямої військово-політичної підтримки Великої Британії Україна минулого року отримала статус партнера НАТО з розширеними можливостями. Велика Британія є нашим добрим другом та партнером, незмінно підтримує наші євроатлантичні прагнення, територіальну цілісність та незалежність”, – зазначив секретар РНБО.

Данілов висловив сподівання щодо розвитку двосторонньої співпраці. На його думку, перспективними є активізація діяльності Багатонаціональної тренувальної місії з розвитку спроможностей ВМС ЗСУ під керівництвом Великої Британії та долучення до неї держав-партнерів, розширення участі британських представників у навчаннях на території України, забезпечення військової присутності сил та засобів ЗС Великої Британії в Чорноморському регіоні.

Як повідомляє Інформаційне агентство «АрміяInform» Міністерства оборони України, вчора, 21 червня, в Одесі на борту ракетного есмінця Королівського військово-морського флоту HMS DEFENDER Міністр з питань оборонних закупівель Великої Британії Джеремі Квін та Заступник міністра оборони України Олександр Миронюк підписали Меморандум про реалізацію проєктів морського партнерства між консорціумом промисловості Сполученого Королівства та ВМС України.

Меморандум передбачає спільне проєктування та будівництво військових кораблів в Україні та Великій Британії, реконструкцію українських суднобудівних підприємств і будівництво двох баз ВМС України.

Це ще один крок у розвитку двостороннього співробітництва між Україною та Сполученим Королівством задля зміцнення українського флоту, який стикається з постійною небезпекою у Чорному та Азовському морях, – прокоментували у інформаційній агенції підписаний документ.

Угода стала продовження підписаного в жовтні 2020 року між Україною та Великою Британією Меморандуму про посилення співпраці у військовій і військово-технічній сферах.

Історичний документ підписали у Портсмуті на базі Королівських ВМС міністр оборони України Андрій Таран та Державний секретар з питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Уоллес підписали Меморандум.

Меморандум повинен посилити співпрацю між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії у військовій і військово-технічній сферах.

Зазначається, що меморандум передбачає співпрацю в оборонній галузі. Важливим є залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів.

Нагадаємо, що за кредитні гроші планують побудувати 8 катерів (ракетні катери) для українського флоту, двох військових баз та двох мінних тральщиків.