У смт Розділ на Львівщині попрощалися з 28-річним військовослужбовцем Євгеном Тоненьковим, позивний "Сталкер". Захищав країну від окупанта з початку російсько-української війни. У бійця залишилися дружина, яка служила із ним, і трирічний син.

Похоронний кортеж з Євгеном Тоненьковим зустріли у центрі Львова біля пам'ятника Т. Шевченку. Віддати останню шану захисникові прийшло кілька десятків людей із квітами та лампадками. Поховали Євгена у рідному селищі дружини – Роздолі. Автомобіль з тілом бійця люди зустрічали на колінах, пише Gazeta.ua.

Був навідником 109-го батальйону 10-ї окремої гірничо-штурмової бригади. Загинув під селищем Кримське на Донбасі 25 грудня від ворожої кулі. 2 дні лікарі намагалися врятувати йому життя.

Родом військовослужбовець із Маріуполя. Працював на металургійному заводі зварювальником та ін Проживав у Миколаївському районі на Львівщині. На війну Євген пішов ще 2014-го. Воював у батальйоні спецпризначення "Донбас" НГУ – боронив Широкине, також – у складі 16 батальйону "Полтава".

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

На війні познайомився з Мар'яною, з якою пізніше одружився. Вона військовий медик. З початку війни на Донбасі пішла на фронт добровольцем. Разом із дружиною пройшов Ілловайський котел і Дебальцеве. Їхню пару називали "обличчями 10 бригади" – символом того, що "Схід і Захід разом". Мар'яна захищала країну навіть під час вагітності. Згодом у пари народився хлопчик Сашко. У вересні 2018 року Євген разом із дружиною підписав контракт.

"Нині ми хоронимо чоловіка, який взяв в руки зброю, захищаючи свій дім, свою родину, нас з вами і нашу землю. Словами не передати, що зараз відчуває кожен. Я дуже прошу у вас дві речі. Перше, діти Євгена – це тепер не тільки діти Мар'яни, це наші з вами діти, обов'язок держави і громади їх поставити на ноги. Друга річ – те, що чоловіки мають зробити до кінця ту справу, за яку беруться. І поки агресор топче нашу землю, доти ми не можемо спокійно жити, аж поки наш прапор не підніметься над кожним прикордонним переходом. І той, хто був на війні, а таких на Львівщині 14,5 тисяч, і той, хто від пенсії, від зарплати віддавав кошти на українського солдата, пам'ятаймо всі слова гімну, який зародився тут у нас, на Галичині, і став гімном нової української армії "Веде нас в бій борців упавших слава. Для нас закон найвищий – то наказ: "Соборна Українська держава – вільна й міцна, від Сяну по Кавказ", – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.