Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував канцлера Німеччини Олафа Шольца та президента Франції Еммануеля Макрона за їхні дзвінки кремлівському диктатору Володимиру Путіну, попри те, що війна РФ проти України продовжується.

“Вражений усіма розмовами, які ведуться з Путіним, особливо канцлером Шольцем, президентом Емманюелем Макроном. Ці переговори ні до чого не призводять”, – зазначив політик.

Про це Дуда розповів в інтерв’ю виданню Bild, що у середу, 8 червня, було розміщено на відеосервісі YouTube.

За словами польського лідера, ці бесіди скоріше мають ефект “своєрідної легітимації для того, хто несе відповідальність за злочини, вчинені російською армією в Україні”.

Один лише Путін відповідальний за відряджання російських сил в Україну, зазначив Дуда. Саме Путіна підтримують командувачі військами, додав президент.

“Хіба хто-небудь під час Другої світової війни говорив подібним чином з Адольфом Гітлером? Хто-небудь говорив, що той диктатор має зберегти обличчя? Що необхідно діяти так, щоб це не було принизливим для Адольфа Гітлера?”,- продовжив Анджей Дуда.

Подібних політиків він не знає, резюмував глава польської держави.

Зазначимо, що у середу канцлер Німеччини Олаф Шольц поінформував президента України Володимира Зеленського про свою останню телефонну розмову з президентами Росії та Франції 28 травня. Шольц та Зеленський згодні, що “необхідно зробити все можливе, щоб забезпечити експорт зерна з України, насамперед – морським шляхом”, зазначили у канцелярії. Лідери двох країн продовжать обговорювати можливості підтримки України та “залишатимуться в тісному контакті”, повідомила пресслужба уряду Німеччини.

Нагадаємо, що Канцлер Німеччини продовжує телефонні розмови з Володимиром Путіним, аби нагадати, що розв’язана Росією війна проти України не матиме успіху

Про це пише Die Zeit.

Так Шольц заявив, що його телефонні розмови з російським диктатором важливі тим, щоб Путін чітко розумів: його стратегія нападу на Україну – зокрема анексія території – не спрацює.

Німецький канцлер знову наголосив, що Росія не повинна перемогти у війні з Україною, тож Путіну важливо говорити, що ані Україна, ані її союзники не приймуть “примусовий мир”.