Вибори вже доходять до свого логічного завершення. Всі починають вітати нових депутатів. Останні ще раз розповідають як будуть боротись із беззаконням. А тим часом до нас потрапила справа про ще одну схему чорного заробітку та обдирання автомобілістів державними структурами.

Іноді водії потрапляють у не найприємніші ситуацію у своєму житті. Так, наприклад, евакуація транспортного засобу на штрафмайданчик. Ця процедура і так важка для власника авто, а тут ще й «садизм» ДП "Інформресурс Львів", який просто перетинає межі розумного. Час – це гроші, так нас вчили в школі. Розумні працівники Інформресурс Львів це запам’ятали. Так у випадку штраф майданчиків, це дуже навіть немалі гроші. 

Загалом на більшості стаціонарних постів ДАІ встановили систему рубіж, яка розпізнає номерні знаки транспортного засобу та одразу ж перевіряє чи є за власником якісь погрішності, наприклад, грішки у вигляді заборгованостей по штрафах та стягненнях за правопорушення. Лихо тому водію, який має хоча б кілька гривень заборгованості перед державою! Коли система сповіщає працівників ДАІ про недобросовісність водія/власника авто, вони зупиняють транспортний засіб та у законному порядку вилучають його. Авто вони відвозять на штрафмайданчик, а далі автомобіліст має справу із виконавчою службою, паперами та власне ДП "Інформресурс". Вже тут починають відбуватися дивні речі. 

Бідолашний водій (у якого забрали машину), зрозуміло, вирішує швидко закрити це питання та летить погашати свою заборгованість. Коли він приходить до кас, то одразу втішається – немає жодної черги! Немає їх і у касі, і у виконавчій службі. Він погашає заборгованість та бере довідку про її погашення. Потім щасливий автомобіліст із посмішкою переможця прямує в управління ДАІ, де його чекає найприємніша частина цього невдалого випадку.

От раптом, починає йти щось не так… В управлінні ДАІ водію спокійним тоном пояснюють, що для того, аби забрати машину із штрафмайданчика, потрібне підтвердження від Міністерства у Києві. Коли він показує їм на довідку із виконавчої служби, то у відповідь отримує лише посмішку та пояснення, де найближчий поштовий офіс і куди надсилати цю довідку.

А ми пам'ятаємо, що машина весь цей час уже стоїть на штрафмайданчику. Врахуйте, що відповідь Київ повинен надати до 30 днів! Тут і «зарита собака».  

Рахуємо за тарифами ДП " ІНФОРМРЕСУРС": перші 3 доби по 140 гривень, а далі по 70 гривень. Тобто 140*3+70*27= 2310 гривень. От стільки водій повинен заплатити за простій машини на штрафмайданчику.

Свого часу ДП «Інформресурс» уже заплатили штраф у розмірі 50 тис. гривень за ухвалою антимонопольного комітету (Антимонопольники не довели зловживання «Львів-Інформ-Ресурси» щодо тарифів за штраф-майданчики) (ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ). Тоді поштовхом до таких дій стало звернення громадян. Також відповідно до цієї постанови, ДП дали 2 місяці на "вдосконалення" роботи. Але через ті два місяці невідомі охоронці Інформресурсу протягнули законопроект у якому було уніфіковано ці тарифи та узаконено таке здирництво. 

Як нам вдалося дізнатися Інформресурс має представництва у кожній області та у кожному більш менш великому місті. То що ж це за державне підприємство, та куди вони дівають такі шалені кошти? 

 

Автор: Марвін