Національне антикорупційне бюро проводить обшуки у в.о. члена правління УЗ Романа Веприцького у справі щодо розкрадання коштів під час будівництва експресу до Борисполя.

Про це ЕП повідомило джерело в компанії.

За даними співрозмовника видання, обшуки зранку проходять і в кабінеті Веприцького в УЗ, і у нього вдома.

Нагадаємо:

Раніше повідомлялось, що правоохоронці розслідують розкрадання коштів у особливо великих розмірах при будівництві залізничного експресу Київ – Міжнародний аеропорт “Бориспіль”.

“Ведеться досудове розслідування за фактами привласнення коштів у особливо великих розмірах посадовими особами одного з підприємств державної форми власності за попередньою змовою з посадовими особами одного з підприємств приватної форми власності шляхом формального документального оформлення виконання робіт”, – йшлося у матеріалах судового реєстру.

Правоохоронці підозрюють, що чиновники та підприємці внесли неправдиві відомості до документів про формальне виконання робіт.

Зазначалось, що в 2018 році ТОВ “Рілейд” перемогло в державних закупівлях філії Південно-Західна залізниця ПАТ “Укрзалізниця” з будівництва експресу до Борисполя на загальну суму понад 20,4 млн грн.

Веприцький у 2017-2019 роках був в.о. директора регіональної філії “Південно-Західна залізниця” АТ “Укрзалізниця”, а у 2019-2020 роках був директором філії.

В свою чергу, як повідомили в НАБУ обшуки в УЗ та у представників низки приватних компаній здійснюються у межах розслідування фактів зловживань посадовців УЗ при закупівлі програмного забезпечення з електронного придбання квитків сполучення “Київ-Бориспіль”.

Про це пише прес-служба НАБУ у Facebook.

“Детективи НАБУ за процесуального керівництва САП здійснюють обшуки у службових осіб АТ “Укрзалізниця” та представників низки приватних компаній.

Слідча дія санкціонована і здійснюється у межах розслідування фактів зловживань службових осіб “Укрзалізниці” при здійсненні закупівель програмного забезпечення з електронного придбання квитків сполучення “Київ-Бориспіль” (так званий “Бориспільський експрес”)”, – йдеться у повідомленні.

“Розслідування зазначених фактів детективи НАБУ здійснюють з грудня 2018 року. Попередня правова кваліфікація — ч.5 ст. 191 КК України”, – додали в НАБУ.

Варто зазначити, що даний обшук ініціювався відразу після вчорашньої зустрічі із Саакашвілі із правоохоронними структурами:

Ми домовилися про створення департаменту з захисту інвестицій, а також про те, що раз на два тижні будуть проводитися зустрічі робочої групи, які покладуть кінець незаконному втручанню СБУ, прокуратури, податкової міліції, та інших в економіку. Що нарешті дозволить бізнесу займатися своєю справою, рятувати себе, рятувати економіку і рятувати країну – зазначив вчора Саакашвілі.

Зустріч була спільною ініціативою Національної ради реформ і Офісу генерального прокуратура, і я думаю, що це початок дуже плідної співпраці.