На Новополоцькому ВАТ «Нафтан», який раніше заявляв про те, що буде страйкувати з 29 серпня, якщо на той час Олександр Лукашенко не піде у відставку, 20 серпня порахували підписи під відкритим зверненням до народу Білорусі. Всього в голосуванні брали участь 3,5 тисячі чоловік (загальна чисельність працівників ВАТ, куди входять великі заводи «Нафтан» і «Полімір» – близько 10 тисяч чоловік). Головною вимогою заводчан в цьому зверненні була відставка Лукашенко. Під ним підписалися 3238 чоловік з 3,5 тисячі.

У «нафтановців» – шість «глобальних вимог», як вони самі їх називають, до влади країни:

Відставка Олександра Лукашенка з поста президента Республіки Білорусь у зв’язку з втратою довіри;

Відставка ЦВК на чолі з Лідією Ермошиною;

Звільнення всіх політв’язнів і затриманих в ході мирних акцій протесту;

Припинення насильства і переслідування мирних громадян з боку силових структур;

Розслідування всіх випадків насильства над протестуючими (і не протестуючими) і залучення до відповідальності винних;

Нові, прозорі і чесні вибори із залученням міжнародних спостерігачів.

Підписи «нафтановців» під зверненням до народу Білорусі збирали з 18 по 20 серпня. В результаті підписалися 3,5 тисячі осіб. З них за відставку Лукашенка висловилися 3238 заводчан, за відставку ЦВК на чолі з Лідією Ермошиною – 3403, за звільнення всіх політв’язнів і затриманих – 3415. Практично всі підписалися працівники згодні і з іншими трьома пунктами вимог.

У свою чергу, сьогодні де-факто президент Білорусі Олександр Лукашенко відвідає Дзержинську птахофабрику в Фаніполі.

Людей зі стрічками і просто молодих людей не пускають на роботу (бояться повторення МЗКТ, адже там на кадрах було видно як бацьке погіршало?).

Навколо орудують спеціальні служби: ДАІ, цивільні в лісі, сапери, охорона – все як треба.

Також, Telegram-канал NEXTA опублікував відео, де з військової частини стартує «стихійний» автопробіг на підтримку Лукашенка.

«Поки натівські буржуїни стягують капіталістичні війська до кордонів БССР (за версією Лукашенка), наша армія змушена замість охорони рубежів радянської вітчизни … Кататися на тачках без номерів, імітуючи «стихійні» автопробіги на підтримку диктатури і насильства. Гляньте, як організовано колона стартує прямо з військової частини! Орли!

Це навіть забавно – на пропагандистські витівки режим витрачає мільйони доларів. На тлі обвалу економіки – це навіть не постріл в ногу, це впевнене і цілеспрямоване копання собі могили. З посмішкою на рум’яному фейсі і червоно-зеленим прапором на плечах », – написав блогер.

Білоруси вже прощаються з Лукашенком, і вважають що він боїться власного народу.