Згідно з рішенням Конституційного Суду прийнятого 28 серпня будь-які обмеження прав і свобод громадян визнані неконституційними. Це стосується і гучного обмеження по зарплатах чиновників в 47 тисяч гривень. У свою чергу цікаво подивитися скільки ж заробили чиновники у вересні.

Про це повідомляє аналітичний портал “Слово і Діло”.

Найвища зарплата була у міністра закордонних справ Дмитра Кулеби – 80 тис. 296 грн. Трохи менше – 80 тис. 23 грн – нарахували міністру оборони Андрію Тарану.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов за минулий місяць заробив 75 тис. 691 грн, міністр спорту Вадим Гутцайт – 71 тис. 261 грн. Більше 60 тис. грн заробили також керівники Міністерства розвитку економіки, Міністерства інфраструктури, Міністерства соціальної політики, Міністерства юстиції, Міністерства розвитку громад та Міністерства фінансів.

Зарплата прем’єр-міністра Шмигаля склала 55 тис. 810 грн. Менше за всіх заробив глава МВС Арсен Аваков – 38 тис. 20 грн, але це вже виплачена сума, з урахуванням податків і зборів.

Серед заступників найбільше заробив Євген Єнін з Міністерства закордонних справ – 141 тис. 074 грн. Йому, зокрема, виплатили відпускні та матеріальну допомогу на оздоровлення. Тарасу Висоцькому з Міністерства розвитку економіки нарахували 116 тис. 664 грн, Юлію Гері з Міноборони – 108 тис. 100 грн.

Відзначимо. що прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що він і міністри уряду залишаються під дією постанови про обмеження заробітних плат, не більше ніж п’ять середніх зарплат по країні. Про це він повідомив в своєму Telegram-каналі.

“Хочу підкреслити: з прийняттям рішення Конституційним судом щодо заробітних плат чиновників і державних службовців Кабінет міністрів і я особисто залишаємося під дією постанови №304, в якому заробітні плати міністрів обмежені розміром не більше 5 середніх заробітних плат в Україні”, – написав прем’єр і підкреслив , що це принципова позиція уряду.

Нагадаємо, Конституційний суд (КС) України 28 серпня визнав незаконним обмеження заробітних плат державних службовців і суддів в період карантину.

«Встановлення граничного розміру заробітної плати, грошового забезпечення працівників, службових і посадових осіб бюджетних установ, передбачене в квітні 2020 року на період до завершення місяця, в якому скасовується карантин, встановлений Кабінетом Міністрів України, є невизначеним щодо дії в часі і не забезпечує передбачуваності застосування цих норм права […] обмеження виплат, передбачених оспорюваними положеннями статті 29 Закону № 294, є допустимим в умовах воєнного або надзвичайного стану, проте такого роду обмеження повинні вводитися пропорційно, з встановленням чітких тимчасових термінів і в суворій відповідності з Конституцією і законами України», – повідомляє прес-служба КСУ.