Російські окупанти не планують здавати Херсон. Навпаки, вони мінують поля на околицях і готуються до вуличних боїв.  

Про це в ефірі українського телеканалу розповів радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань.

За його словами, кадировці були першими, хто організовано виходив з Херсона, але їм знайшлася заміна. Лінію фронту, яка знаходиться на відстані 30 кілометрів від Херсона, зараз посилили за рахунок мобілізованих, які нещодавно прибули та перебувають фактично на першій лінії. 

“Якраз за їхніми спинами окупанти проводять тотальне замінування полів, залишаючи тільки дороги, тобто з лінії фронту повернутися можна лише по дорогах. Тобто фактично окупанти зараз, провівши це замінування другої оборони рашистів, замінили кадирівців, яких використовували як загороджувальні загони”, – розповів Хлань. 

Він вважає, що окупанти дійсно боротимуться за місто Херсон і проводитимуть вуличні бої. 

“Вони піднімали істерію, якраз провокуючи те, щоб максимальна кількість наших людей виїхала з Херсона. Для них метою було, щоб якраз партизанський рух не допомагав нашим Збройним силам і не бив їх у спину. Тому з цією метою була спровокована якраз масова евакуація, для того щоб максимально зачистити місто від цивільних осіб, крім рашистів. Тому що їм так легше буде виявляти рух опору і проукраїнськи налаштованих людей, які чекають на Збройні сили України”, – додав він. 

Так чи інакше, це не врятує загарбників від поразки. В українських військових є реальні можливості досить ефективно затиснути противника та витіснити з міста, після чого окупанти не зможуть продовжувати свій наступ. 
 
Як зазначив військовий експерт Олександр Мусієнко, сьогодні у росіян визрів певний план щодо Херсону і він полягає в тому, щоб якомога швидше заманити туди українські сили. Зокрема, зазначає він, не даремно вони так підігрівали це інформаційно: мовляв, вони йдуть з Херсона, все вивозять, ще й знімали це. Тому, міркує експерт, росіяни готували пастку, на яку ЗСУ не пішли. 

«Навіщо потрібно заводити великі сили в Херсон, великі втрати у вуличних боях, якщо Херсон можна просто затиснути і все, і перекрити доступ їм з лівого берега? Як, скільки і яке угрупування російських військ протримається за таких умов? Але їхній розрахунок у тому, щоб обов’язково нас затягнути в бої. Ми на це не йдемо. У нас зараз йде потужна розвідка в цьому плані і керівник розвідки Буданов про це говорив, що ми реально бачимо, що відбувається. Ми рухаємося доволі обережно», – розповідає Олександр Мусієнко. 

За його словами, росія так кидає будь-які засоби і сили на Херсон тому, що він для неї стратегічно важливий. Як пояснює експерт, це єдиний обласний центр, який росіяни окупували, і це єдиний їхній плацдарм на Правобережжі, який теоретично дозволив би наступ на Миколаїв, на Кривий Ріг чи на Одесу. Тобто, констатує він, звільнення Херсона означатиме часткове зняття загрози з цих територій і перенесення ключових бойових дій на Лівобережжя. 

«Якщо ми їх викидаємо повністю, фактично вони доступу далі на Миколаїв, Одесу просто позбавлені. Ми контролюємо річку, переправи, а з ідея висадки морського десанту давно відкинута, бо там наші протикорабельні ракети», – підсумовує Олександр Мусієнко. 

Тож очевидно, що втрата Херсону стане повним фіаско для російської армії та вищого керівництва країни. Вони до останнього намагаються відтянути процес здачі міста, та протриматись довго їм вже навряд чи вдасться,і  зрештою ЗСУ повернуть тимчасово окуповане місто.