Військово-політичне командування України обрало абсолютно правильну тактику для наступальних дій на Херсонському напрямку і це вже дає свої перші позитивні результати. Зокрема, Збройні сили України зможуть відтіснити російських окупантів із правого берега Дніпра.  

Про це розповів естонський військовий офіцер, командир Кіберкомандування Каупо Росін на каналі ETV. 

За словами естонського полковника, бойові дії продовжуються вздовж усієї лінії фронту, проте найбільш масштабний наступ ЗСУ відбувається саме у напрямку Херсонської області. Також він наголосив, що українські військовослужбовці вже мають певні успіхи. 

“Зараз можна сказати, що вони досягли тактичних успіхів. При цьому вони самі заявили, що діють повільно та методично, вишукуючи слабкі місця російських окупантів і чинячи тиск у цих слабких місцях”, – зазначив Росін. 

Він пояснив, що українські війська намагаються використати слабкості російської армії – логістику та управління. Командир Кіберкомандування Естонії наголосив, що обрана ЗСУ тактика є найбільш доцільною на даний момент. 

Росин пояснив це тим, що для більш масштабних дій потрібно мати значно більше зброї, зокрема броньованої техніки. 

“Для більш широкомасштабних наступів потрібні дуже хороші бронетанкові сили, велика кількість танків, бронетехніки, з хорошим керуванням. У такому разі необхідно знати, де знаходиться противник. Здається, українці обрали найкращу тактику згідно зі своїми можливостями. І зараз це працює”, – вважає естонський. офіцер. 

При цьому він не виключив, що більшими перемогами могли б бути звільнення Херсона та взяття під контроль ЗСУ дамби у Новій Каховці.

Я оптимістично налаштований щодо того, що українці зможуть відтіснити російських окупантів із західного берега Дніпра, але лінія фронту все ж таки дуже і дуже протяжна. Настає погана погода, коли жодна сторона, ймовірно, не зможе особливо просуватися. Для відтіснення російських окупантів з території України потрібний час та допомога Заходу, – додав Росін.

Водночас, як зазначив в етері українського телеканалу інший військовий експерт Петро Недзельський, тактика контрнаступу українських армійців є абсолютно правильною. 

“Ворог перебуває в оточенні. Давайте виходити із цього об’єктивного факту. Що можна зробити, щоб врятувати угруповання з оточення? Треба зробити щоб воно вийшло – зробити якийсь коридор, але там є природні перепони – заважає річка. До чого вдасться російське командування, щоб уникнути цієї ганьби, військової поразки – можна тільки  робити припущення. Наші правильно все роблять – наступають не фронтальними атаками, які можуть призвести до колосальних жертв, а такими локальними поступовими кроками досягають своєї мети – наше військово-політичне командування обрало абсолютно правильну тактику”, – сказав Недзельський. 

Він додав, що зараз прогнози щодо контрнаступу робити важко. 

“Противник загнаний у безвихідь. Цю ситуацію на нашу користь можна використати або швидко, або повільно – довести операцію до стану стратегічної перемоги. Я вважаю що наше командування обрало єдину правильну тактику”, – наголосив експерт.

Проте один факт залишається очевидним і вже декілька місяців підтверджується ЗСУ – Україні вдасться деокупувати південь країни, а за ним і інші тимчасово підконтрольні російським бойовикам території. Щодо термінів – все залежатиме від декількох факторів. Серед них не останню роль відіграють західна зброя від партнерів та тактична складова операцій. З останнім пунктом Україна наразі справляється на відмінно. Що стосується західної зброї – вище керівництво країни без упину проводить нові перемовини щодо постачання більшої кількості військової допомоги і наразі відсоток поставок значно зріс. До того ж, не варто забувати про ленд-ліз, який має запрацювати цієї осені.