Нова Конституція – до літа 2015-го, а скасування пільг чиновникам і недоторканность – до кінця наступного року.

Сьогодні новообрана Верховна Рада на своєму першому засіданні підпише Угоду про коаліцію. Планується, що документ, навколо якого місяць велися запеклі суперечки, стане свого роду календарним планом реформ для України.

Список змін довгий, але поки це тільки обіцянки, які, як відомо, цілком можуть не втілитися в реальність.

Адже говорити – не виконувати, тим більше завжди можна знайти сотню причин чому "ми хотіли, але не змогли".

Пропонуємо вам список обіцяного, сподіваючись що він стане певним нагадуванням для влади.

 

ОСВІТА.

Нардепи запланували "поступовий перехід" до 12-річної середньої освіти, охоплення шкіл широкосмуговим інтернетом і повне запровадження дітей дошкільною освітою (зараз 93%).

Вчителі кажуть, що механізм реформ їм неясний.

"Чула, діти з 5 років підуть до школи – добре, але яка тоді функція садка? Ідея про планшети для діток та інтернет в школах на уроках – це добре, але не кожна сім'я може дозволити собі планшет. Треба придумати якийсь спосіб, як забезпечити школярів комп'ютерами ", – сказала вчитель історії  Катерина Антонова.

 

БІЗНЕС.

Підприємцям подобається зменшення числа податків (їх планується скоротити з 22 до 9), але вони не вірять, що все пройде гладко.

"Усі реформи звучать привабливо: якому бізнесмену не сподобається зниження кількості податків, дозвільних документів і скорочення кількості контролюючих органів? Але ми добре знаємо, що між декларацією і реалізацією проходить багато пертурбацій. Поживемо – побачимо", – сказав  гендиректор однієї з дослідницьких компаній  Дмитро Аграчов.

 

РАВООХОРОНЦІ.

Угода передбачає не тільки комплексну реформу МВС, але і повну переатестацію особового складу. Юристи кажуть, що без роботи з такими планами влади вони не залишаться.

"Реформи завжди дають юристам масу роботи. Їх багато хто буде заперечувати. Найчастіше нові закони суперечать старим. Поняття, що використовуються в них, не мають чіткого трактування; закон є, а матеріальної бази для його виконання немає", – каже 32-річний адвокат Олександра Семененко.

 

ФЕМІДА.

У частині проведення судової реформи буде збільшено максимальний вік суддів, до якого вони зможуть працювати в органах Феміди, і вимоги до досвіду їх роботи. Для цього потрібно вносити зміни до Конституції: зараз судді всіх рівнів можуть працювати до 65 років.

А для працевлаштування потрібно мінімум 3 роки юридичного стажу на держслужбі.

"Пропозицій від нинішньої влади по зміні цих положень ми ще не отримували. Але минула влада напрацювала поправки до Конституції. За ним судді повинні були працювати до 70 років, а досвід роботи значно підвищувався. Але і зараз за дотриманням норм закону ніхто не стежить: близько 10 суддів-пенсіонерів працюють донині ", – сказавло джерело у Верховному суді.

Держсфери.

Рядові чиновники побоюються, що реформи торкнуться їх у першу чергу: передбачається прибрати пільги і привілеї.

"Ми у всіх на виду, перші скорочення пройдуть через нас. Навіть якщо вже і депутатам прибрали премії, то що говорити про звичайних працівниках? Всі доплати знімуть і працювати доведеться за мінімалку", – скаржиться голова однієї з івано-франківських пожежних частин Олексій Леваном.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів

 

За матеріалми: СЕГОДНЯ