Це не кадри з голлівудського фільму, це один з будніх канадського парламенту. Так у середу стрічку новин заполонили повідомлення про невідомого чоловіка, який вдерся до стін парламенту. Спочатку невідомий стріляв біля Національного військового меморіалу в Оттаві, а потім забіг до парламенту. Маючи при собі двоствольний дробовик, встиг поранити солдата почесної варти біля військового меморіалу. Згодом ранений солдат загинув.

Солдат назавжди залишився оберігати Меморіал загиблим воїнам, вбитий був канадським солдатом резервістом.

Щоб зрозуміти повну картину того, що відбулось, варто згадати: це не перша стрілянина в Канаді. Для спокійної країни, яка майже ніколи не наповнювала світові ЗМІ кривавими подіями, це справжній шок.

Чому так сталось? – Терористи.

Нещодавно країна приєдналась до міжнародної коаліції з боротьби проти бойовиків «Ісламської держави». А ще раніше ця організація погрожувала терактами всім країнам, що вступили до коаліції. Так, на початку тижня, в провінції Квебек, 20 жовтня, поліцейські застрелили чоловіка, після того як він збив на автомобілі двох військовослужбовців (сусіди загиблого стверджують, що протягом року чоловік мав зв’язки з екстремістами). От Вам і логічна ниточка.Припускають, що невідомий нападник – це 32-річний Мішель Зехаф-Бібо, який нещодавно прийняв іслам. Його також підозрювали у зв’язках із радикальними ісламістами, тому – заборонили виїзд за кордон. Щоправда, підтвердження про підготовку ним теракту або участь у спланованому нападі – поліція поки не має. Триває спільне з ЦРУ розслідування.

Після цього інциденту Канада підвищила рівень терористичної загрози з «низького» до «середнього» через заяви терористів («Ісламської держави» і «Аль-Каїди»).

До прикладу, на 2 з 27 військових базах – у Кінгстоні та Галіфаксі – заборонили доступ на територію сторонніх осіб. Військовим заборонили виходити в одностроях з їхніх частин. Парламентські установи, мерії та місцеві адміністрації закрилися до понеділка майже по всій країні, у судах посилили охорону.

Прем’єр-міністр Канади звернувся до громадян та запевнив, що влада контролює ситуацію та може захистити країну: «…нас не залякати! Канада ніколи не злякається! Навпаки, через ці напади ми подвоїли зусилля Агенції національної безпеки, ми вживаємо всі необхідні кроки, щоби зробити Канаду безпечною».

А в громадському транспорті лунають оголошення з проханням бути пильними та повідомляти про підозрілі випадки.

Один тиждень – дві атаки, і таке у спокійній Канаді. Це приголомшило і світову спільноту. Так у столиці США зараз тимчасово заборонили доступ людей до посольства Канади. Переглядати заходи безпеки почали навіть у Великій Британії та Австралії.   

 
 Автор: Yavkubi
  

 ‡агрузка...