Канада профінансує низку гуманітарних проєктів в Україні загальною вартістю 35 млн канадських доларів (близько 30 млн дол США),  про це оголосили в офісі глави уряду Канади Джастіна Трюдо.

Прем’єр-міністр оголосив про виділення 25 млн канадських дол Всесвітній продовольчій програмі для допомоги у підтримці продовольчої безпеки України, а також виділення 10 млн дол на підтримку прав людини, громадянського суспільства та розмінування в Україні, – йдеться у поширеному повідомленні.

Зазначається, що ці 10 млн дол будуть розподілені наступним чином: 1,5 млн дол отримає Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги ООН; 2,5 млн – Управління Верховного комісара ООН з прав людини на “відстеження, документування та оцінку порушень прав людини”; 775 тис. дол надійде організації Front Line Defenders, яка допомагає правозахисникам; до 2 млн дол отримає Німецький фонд Маршала США “для підтримки громадянського суспільства”, до 1,15 млн дол буде використано на “цифрову нагальну підтримку громадянського суспільства в Україні”, і ще 2 млн – на розмінування.

Західний світ зрозумів, що Україна боротиметься до останнього, тому його допомога у війні проти рф, найближчим часом буде більш відчутною. Про це в телеефірі єдиних новин сказала заступниця міністра оборони Ганна Маляр.

У цій війні західної цивілізації, яку ми представляємо, з середньовічним варварством, яке представляє росія, щоб усе-таки цивілізаційні цінності перемогли, західному світу важливо підключатися і допомагати. Їхня допомога грає вкрай важливу роль, тому що це – ключове, що потрібно. І західний світ нарешті об’єднався в цій допомозі, і, повірте, найближчим часом це буде доволі відчутно, – сказала Маляр.

За її словами, від початку вторгнення ставлення західних партнерів до російської агресії в Україні докорінно змінилося. На сьогодні Захід чітко розуміє, що Україна – з допомогою чи без допомоги – буде стояти до останнього.