Активна російська кампанія із дезінформації намагається спотворити ситуацію в Україні та виправдати справжнього агресора, про це заявила міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі.

Чинна криза в Україні показує нам небезпеку дезінформації. Росія просуває неправдивий наратив, аби підірвати український уряд. РФ також намагається зобразити Україну агресором у цій кризі. Скажу однозначно: Україна – жертва, а Росія – агресор, – сказала Жолі.

Вона наголосила, що Канада “продовжить працювати із міжнародними партнерами, в тому числі в рамках механізму швидкого реагування G7, аби відстежувати та реагувати на неправдиві російські наративи”.

Ми закликаємо Росію знизити напруження, припинити дезінформацію, пропаганду та шкідливі дії у соціальних мережах, – зазначила міністр.

Жолі додала, що Канада “продовжить відстоювати демократію та права людини, в тому числі право на свободу вираження”.

Нагадаймо, що вчора Президент України Володимир Зеленський та прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо під час телефонної розмови обговорили деескалацію та фінансову допомогу Україні. Про це глава держави заявив у Twitter.

Відбулася важлива розмова з моїм другом Джастіном Трюдо про дипломатичні зусилля наших союзників щодо деескалації, – написав він у соцмережі.
Зеленський також привітав рішення Канади надати значний фінансовий пакет для зміцнення України.
Ще один потужний сигнал, що Україна та Канада разом, – додав Зеленський.
У ніч на 4 лютого Міноборони Канади направило до нашої країни літак із вантажем нелетального озброєння та інструкторами, які мають навчити українських військових працювати з ним. Допомога надається у рамках нещодавно оголошеної Канадою негайної підтримки України та продовження й розширення операції UNIFIER, місії з підготовки та нарощування потенціалу Збройних сил України.