Федеральний канцлер Австрії Карл Негаммер відвідає Україну найближчими днями, аби ознайомитися з ситуацією на місці та обговорити подальшу підтримку. Про це він зазначив у Твіттері.

Вчора мав телефонну розмову з Президентом України Володимиром Зеленським. Ми обговорили, що я приїду в Україну, аби отримати розуміння ситуації на місці та поговорити про подальшу допомогу, – написав канцлер.

У федеральній канцелярії повідомили інформагентству Austria Presse Agentur (APA), що візит Негаммера до України до України запланований “на найближчі дні”.

Мета – продовжувати надавати Україні всю можливу гуманітарну та політичну підтримку, – заявили в канцелярії.

Водночас деталі поїздки не повідомляються з міркувань безпеки. У канцелярії нагадали, що Австрія вже надала Україні допомогу на понад 17,5 млн євро та поставила 10 тис. шоломів і понад 9,1 тис. захисних жилетів “для цивільного застосування”. Також наголошується, що Відень продовжуватиме надавати Києву гуманітарну допомогу.

Як повідомлялося, Президент України Володимир Зеленський заявив, що з канцлером Австрії Карлом Негаммером обговорено питання співпраці для покарання російських військових, які скоїли злочини в Україні, та домовлено про його візит в Україну найближчим часом.

Зазначимо, що президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та високий представник ЄС Жозеп Боррель цього тижня прибудуть до Києва перед тим, як взяти участь у благодійному заході на підтримку України, що відбудеться у Варшаві у суботу.

Президент Урсула фон дер Ляєн та високий представник ЄС/віцепрезидент Єврокомісії Жозеп Боррель цього тижня здійснять поїздку до Києва, щоб зустрітися з Президентом України Володимиром Зеленським перед благодійною подією #StandUpForUkraine, що відбудеться в суботу у Варшаві, – написав речник Єврокомісії.