Єрмак повідомив, про що Зеленський говоритиме з лідерами Франції, ФРН, Італії та Румунії.

Президент Франції Еммануель Макрон, канцлер Німеччини Олаф Шольц, прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі та президент Румунії Клаус Йоганніс прибули до Києва, щоб обговорити з Президентом Володимиром Зеленським три найважливіші питання для України.

Про це повідомив голова Офісу Президента Андрій Єрмак у своєму Telegram – каналі.

Європейські лідери обговорять продовольчу безпеку, зброю та підтримку України у війні проти РФ.

“Це важливі теми для обговорення. Очікуємо на підтримку заявки України на набуття статусу кандидата в членство в ЄС”, — зазначив Єрмак.

Також президент Румунії Клаус Йоганніс у четвер, 16 червня, прибув з візитом до Києва, де приєднається до прем’єр-міністра Італії Маріо Драгі, президента Франції Еммануеля Макрона та канцлера Німеччини Олафа Шольца.

Про це Йоганніс повідомив у своєму Twitter.

“Сьогодні в Києві з моїми європейськими колегами Олафом Шольцем, Еммануелем Макроном та Маріо Драгі, щоб показати нашу рішучу підтримку та повну солідарність із президентом Зеленським та українським народом. Цю незаконну російську агресію треба припинити!”, – написав Президент Румунії у Twitter.

Нагадаємо, що Макрон, Шольц та Драгі приїхали в Україну.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц, президент Франції Еммануель Макрон та прем’єр-міністр Італії Маріо Драгі прибули в Україну. При цьому, вже напередодні точна дата візиту не анонсувалася з міркувань безпеки.

Президент Франції Еммануель Макрон анонсував візит трьох лідерів до Ірпеня, де російські військові під час окупації скоювали масові вбивства цивільних.

“З Драгі і Шольцем ми зустрінемося з президентом Володимиром Зеленським, а також поїдемо в Ірпінь, де сталися вбивства”, – анонсував Макрон.

Канцлер Німеччини Олаф Шольц також виступив із заявою на підтримку України.

“Ми не просто хочемо продемонструвати солідарність, ми також хочемо запевнити, що допомога, яку ми організуємо – фінансова, гуманітарна, але також і коли мова йде про зброю – буде продовжуватися. І що ми будемо продовжувати його до тих пір, поки це буде необхідно для боротьби України за незалежність”, – заявив Шольц.