Капітан буксира Олег Мельничук заявив, що не вважає себе винним. Раніше в російському суді він зажадав перекладача з російської на української мови.

Капітан захопленого в Чорному морі українського буксира "Яни Капу" Олег Мельничук заявив російському "слідству", що у відповідності з Женевською конвенцією є військовополоненим, винним себе не вважає, і давати свідчення не буде. Про це в Facebook соощіл адвокат Едем Семедляев.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

За його словами, 12 грудня у Мельничука пройшли "слідчі заходи".

"Олег в міру сил підтримує свою команду. Також він просив подякувати всім, хто допомагає українським морякам", – зазначив юрист.

Семедляев розповів, що слідчі ФСБ вимагали підписати підписку про нерозголошення даних "попереднього слідства".

"На що я відповів, що не можу підписати настільки "серйозний" документ, так як мені не ясно, які саме дані я не маю права розголошувати. Слідчий так і не зміг конкретизувати свою вимогу, після чого знайшов двох студентів –  "понятих", які погодилися підписати ", – підсумував адвокат.Варто зазначити, що вчора командир малого бронекатера "Бердянськ" Роман Мокряк заявив окупантам, що вимагає звертатися з собою і зі своїм екіпажем, як з військовополоненими, і також відмовився давати свідчення, поки його екіпаж не буде звільнений.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року російські військові протаранили буксир і обстріляли малі бронекатера південіше Керченської протоки. Українські кораблі захопили і відбуксирували до Керчі, а екіпажі взяли в полон. Моряків відвезли в Москву в СІЗО Лефортово і "Матросскую тишу".

В результаті захоплення російськими прикордонниками українських кораблів у Керченській протоці в полоні опинилися 24 наших військовослужбовців, в тому числі контррозвідники СБУ.

"Прокуратура" Криму офіційно визнала їх військовополоненими.

Президент Петро Порошенко попросив митрополита Онуфрія посприяти звільненню українських моряків.

Депутати Європарламенту закликали президента Росії Володимира Путіна негайно звільнити українських військовополонених і судна ВМС.