Секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов заявив про те, що Україна здатна перемогти в війні з Росією.

Це може статися вже до кінця 2022 року, але для цього повинні зійтися кілька факторів, підкреслив він в ефірі Апостроф TV.

“Нам дуже б хотілося, щоб це сталося, але для цього повинні бути певні фактори”, – сказав співрозмовник.

Серед визначальних чинників він назвав реалізацію програми ленд-лізу та передачу Україні Західної зброї.

“Якщо кількість і якість зброї, яку дають нам партнери, якщо відкриється ленд-ліз та інші можливості для підтримки нашої країни, то таке завдання можна виконати. Якщо цього не буде, ми розуміємо, що буде дуже складно, але ми будемо продовжувати боротьбу за незалежність”, – зазначив секретар РНБО.

Данілов додав, що перемогою у війні буде повернення державних кордонів станом на 1991 рік.

Схожу думку також висловив прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте. Він заявив, що західні союзники мають направити Україні більше зброї, інакше вони ризикують побачити, як українські війська програють росії, що буде дуже проблематично для всіх.

На питання, чи будуть книги з історії згадувати мадридський саміт як момент, коли союзники не змогли відповісти на виклик, кинутий авторитарною росією, Рютте відповів: 

«Успіх залежить від двох речей: чи виконуємо ми всі зобов’язання, включаючи всі необхідні додаткові гроші. І, по-друге, йдеться знову ж таки про постачання зброї в Україну», – сказав він.

«Якщо ми цього не зробимо, то є ризик, що Україна не зможе перемогти, і це буде дуже проблематично, зокрема й для всіх нас», – підкреслив він.