На одній з гарячих точок на фронтах України на сьогодні, незабаром цілком може відбутися “жест доброї волі” від армії РФ.  

Про це розповів військовий експерт Михайло Притула. 
 
На його думку, подібне може статися в районі Бахмута, де ворог щодня втрачає багато живої сили. Військовий експерт нагадав, що завжди потрібно чекати на офіційні заяви від Генерального штабу, який повідомляє про всі військові події. Але йому захотілося підтримати та порадувати українців, тому він сказав наступне:  

“Логічно очікувати, що жива сила супротивника під Бахмутом закінчиться і вони зроблять “жест доброї волі”, тобто втечуть звідти. Все це залежить виключно від потужності “виробництва” Збройних сил” України, скажімо так, наскільки вони їх швидко знищують”. 

  “Я сподіваюся, що це якщо не сьогодні, то днями це однозначно буде, що вони втечуть з-під Бахмута і тікатимуть дуже далеко. На черзі ще Донецьк. Все це ланки одного ланцюга, і незабаром має посипатися ця лінія фронту, яку ворог вибудовував. Ми всі побачимо”, – додав він. 

Водночас військовий аналітик Олексій Гетьман нагадав, що Україна має виграти війну, а не боротьбу за один населений пункт 

“Тактичного значення з військової точки зору Бахмут не має. Битва за Бахмут має емоційне та політичне навантаження. Тому, що РФ дуже потрібно показати хоча б трохи переможних дій. Пів року там вже відбуваються бойові дії, але просунутися або захопити місто противник не в змозі. ЗСУ будуть тримати місто до останнього. Якщо ворог зосередить там велику кількість техніки та військовослужбовців, і нам буде безглуздо втрачати життя наших людей заради того, щоб це місто залишилось під українським контролем прямо зараз, ми зробимо так, як ми зробили у Лисичанську та Сєверодонецьку”, – підкреслив Гетьман. 

За його словами, поки що ЗСУ вдається на Бахмутському напрямку сковувати велику силу ворога. 

“Росіяни там зазнають колосальних втрат. Бахмут обов’язково залишиться українським. Але, якщо треба буде відійти на певний час – ми можемо це зробити. Це називається тактична оборона. Треба робити правильні кроки, щоб досягти перемоги”, – пояснив Гетьман. 

Мужність український військових як і на Бахмутському напрямку, так і по всій лінії фронту дають свої плідні результати. Наразі вікно можливостей, яке було в РФ, зменшується з кожним днем.  

Як зазначив військовий експерт Петро Черник, сили оборони примушують окупантів діяти, але який би хід вони не зробили, вони все одно програють. Це їхня стратегічна пастка, у якій вони зараз перебувають. 

У шахах цей феномен, як зауважив експерт, називають цугцванг. Черник додав, що з військової точки зору, в окупантів більше немає нічого. Лише зброя масового ураження. Саме тому вони б’ють по об’єктах критичної інфраструктури, аби психологічно тиснути на українців. 

“Противник не може завдати нам стратегічного воєнного ураження, і через спроби занурити українців у пітьму та холод хоче, щоб ми вийшли на майдани й почали тиснути на свій уряд з метою переговорів”, – сказав він.  

Черник вважає, що в Росії ще є вікно можливостей, втім, з кожним днем воно зачиняється.  

“З кожним тижнем, з кожним місяцем це вікно все більше зачинятиметься. І вони насправді рухаються до катастрофи”, – впевнений він. 

Найгарячіше на фронті біля Бахмута. Російські окупанти намагаються оточити сили оборони України, оминаючи їх із півдня від міста. Радник Офісу президента Олексій Арестович вважає, що російські війська в Бахмуті хочуть повторити те саме, що було в Сєвєродонецьку, та змусити українські сили залишити місто.