ЗРК перекинули до Гомеля для вивезення з території країни. Путін забирає у Лукашенка С-400.

Росія перекидає з Білорусі зенітні ракетні комплекси С-400. Їх днями помітили у колоні, яка прямувала до Гомеля. А 10 червня туди прилетів вантажний літак, на який, мабуть, завантажать С-400.

Про це повідомив Telegram-канал моніторингу військової активності “Білоруські Гаюн”.

“Ймовірно, на цей час, може здійснюватися навантаження зенітно-ракетних комплексів “С-400″, які вчора були помічені у русі з Брестської області до Гомеля”, – йдеться у повідомленні.

Російський зенітний ракетний комплекс С-400 “Тріумф” може вражати аеродинамічні цілі на дальності до 400 км і тактичні балістичні цілі на дальності до 60 км, що летять зі швидкістю до 4,8 км/с: крилаті ракети, літаки тактичної та стратегічної авіації, боєголовки балістичних ракет, що маневрують. Радар раннього виявлення забезпечує дальність виявлення до 600 км.

Він створений для ураження всіх сучасних та перспективних засобів повітряно-космічного нападу – літаків-розвідників, літаків стратегічної та тактичної авіації, тактичних, оперативно-тактичних балістичних ракет, балістичних ракет середньої дальності, гіперзвукових цілей, установників перешкод, літаків радіолокаційного дозору та наведення.

Нагадаємо, що російські війська на території Білорусі розмістили в десяти населених пунктах.

Про це заявив речник Міноборони Олександр Мотузяник в ефірі загальнонаціонального телемарафону, коментуючи питання щодо концентрації російських військ поблизу білорусько-українського кордону.

Також речник зазначив, що протягом останніх тижнів збройні сили Білорусі у складі до семи батальйонів намагаються «прикривати» ділянку білорусько-українського кордону. Це виключно демонстраційні дії, оскільки з боку України ніякої загрози для Білорусі бути не може.

Зазначимо, що президент Володимир Зеленський оцінив можливість повторного вторгнення російських військових в Україну через Білорусь. Офіційний Київ готується до різних сценаріїв.

“Поки що всі наші експерти, аналітики не бачать такого ризику. Я особисто, слухаючи всю цю інформацію, вірю нашим людям та аналітикам, але не дуже довіряю цій ситуації. Можливо і так, і по-іншому. Наша справа – бути готовими до гіршого, якщо вони вирішать знову йти. Але поки що експерти вважають, що ризики повторного вторгнення з Білорусі мінімальні”, – заявив Зеленський.