кась

Заступник генерального прокурора Віталій Касько в коментарі НВ розповів, що права рука президента, перший заступник керівника фракції БПП Ігор Кононенко передавав йому через голову Генпрокуратури Віктора Шокіна так звані "довідки" – вказівки з приводу того, як має діяти відомство по тим чи іншим справах, передає Корупція Інфо

"Кононенко хотів, щоб прокуратура в тих чи інших справах зайняла певну позицію. І ця позиція була прописана в цих "довідках", – сказав Касько.

Касько стверджує, що проігнорував подібні пропозиції.

Це не єдиний приклад того, як оточення президента намагалося впливати на ГПУ. За словами Каська, першим тривожним дзвінком у роботі під керівництвом Шокіна для нього особисто стала ситуація, коли він представляв державу у судах з питань повернення активів. Тоді йому почали надходити вказівки, які не стосуються службових обов'язків. Наприклад, просили допомогти в судових процесах, у яких брав участь Сергій Березенко під час виборів у Чернігові, а Касько відмовив. Березенко був головою Держуправління, балотувався в Раду від БПП.