Попри те, що окупанти з РФ вже більше місяць, як розпочали новий широкомасштабний наступ, інакше, як провалом це не можна назвати. Агресори ледве зрушили з місця.

Про це розповіло видання The New York Times.

За рік повномасштабної війни російські війська зазнали “приголомшливих втрат” близько 200 тисяч солдатів. Тисячі танків та бронетранспортерів знищені або стали трофеями для ЗСУ.

У Росії закінчуються артилерійські боєприпаси та крилаті ракети. Чимало з найелітніших, найкраще навчених і досвідчених підрозділів було знищено, але в відновлення підуть роки, а не місяці. Тому Кремль розраховує на мобілізованих, які не проходять належного навчання,– йдеться у статті.

Аналітики усе більше сумніваються в тому, що Росія у своєму “новому” наступі буде загрозою. Так, в ISW вже заявили, що під Лиманом ведуться найінтенсивніші бої, проте вони завершуються без територіальних здобутків.

У Росії закінчуються артилерійські снаряди та крилаті ракети, і вона має проблеми з поповненням своїх запасів через санкції Заходу.

Ба більше, найелітніші, найкраще навчені і найдосвідченіші підрозділи були знищені, розбиті. Для відновлення потужностей російській армії, на думку експертів, знадобляться роки, а не місяці.

Замість них Росія змушена покладатися на десятки тисяч новопризваних солдатів, яких поспіхом перекинули на фронт, без відповідної підготовки та навчань.

Українська стратегія полягає в тому, щоб максимально поглинати удари та готуватися до весняного контрнаступу на західній бронетехніці.

Російська армія зазнає величезних втрат: що більше втрат на Донбасі, то швидше Україна зможе перемогти,– цитує видання президента Володимира Зеленського.

Водночас, на думку аналітиків, помилково вважати, що Росія роззброєна: у них все ще тисячі танків і артилерії, вони все ще мають можливість виробляти бронетехніку, хоч і потужності значно менші, ніж на початку війни. Також у ворога все ще перевага у живій силі.

Видання також наводить думку американського генерала Марка Міллі, який каже, що російський наступ становить небезпеку лише через чисельність російської армії.

“Путін призвав кілька сотень тисяч, і ці люди прибувають на поле бою. Тож, у них є кількість, але чи вдасться їм продовжити боротьбу, ще побачимо”, – сказав Міллі.

Єдиний напрямок, де російські війська просуваються – це Бахмут. Окупанти наблизилися до міста та загрожують українським силам. Однак запеклі бої тривають уже кілька місяців, а Бахмут досі стоїть.

У цьому наступі Росія перепробувала півдюжини атак по всьому фронту на Донбасі, окупанти вирішили не зосереджуватися на одному штурмі.

І вже перша атака – танковий штурм шахтарського міста Вугледар, завершилася провалом: десятки танків і бронетранспортерів підірвалися на мінах або залишилися на полях розбитими.

Руйнування нагадували сцени спаленої та знищеної російської броні, якими були характерні бої навколо Києва минулої зими.

До теми Росія була розгромлена під Вугледаром, окупанти втратили нову бронетехніку, – New York Times

“Їхня помилка полягає в тому, що вони не вчаться на своїх помилках”, – сказав журналістам український військовий з позивним “Дізель”.

Військовий експерт Українського інституту майбутнього Іван Ступак вважає, що зимова військова кампанія точно пішла не за планами окупантів.

“Україна не замерзла, не відкотилася до кам’яного віку. Усі блага цивілізації є. Тил тримається. Як і фронт. Бахмут, який ворог штурмує вже понад півроку, стоїть. Росіяни платять страшну ціну за спроби взяти не найбільше з підконтрольних українській владі місто Донеччини. Противник колосальними темпами втрачає людей, техніку та час. Навіть якщо ЗСУ змушені будуть залишити Бахмут, практично стертий з лиця землі, як раніше Соледар, за ним є ще чимало міст, брати які окупантам буде ще складніше. Вони на Бахмут накочують стільки часу, а за ним укріплення вже зведено потужніші”, – пояснює експерт виданню Коментарі.