Окупанти продовжують поповнювати свої угруповання навпроти Сіверська на Донеччині. Вони хочуть форсувати річку Сіверський Донець.

За деякими даними, активізувалось угруповання, що перебуває за спиною, тобто по інший бік річки. Про це розповів радник глави Офісу Президента Олексій Арестович в розмові з Марком Фейгіним.

Політик зазначив, що там є 7 – 8 батальйонів. Вони мають наміри форсувати річку та, за словами Арестовича, підступно зайти в спину нашим.

Вони (окупанти) дуже стараються, але у них нічого не вийде, – підсумував радник.

Крім того, бійці зупинили спробу окупантів форсувати річку

Напередодні прикордонники разом з іншими бійцями помітили ворога на протилежній стороні річки Сіверський Донець. Наші захисники знищили 2 вантажівки й особовий склад окупантів.

До того ж, на одному із спостережних постів прикордонники зупинили спробу ворожих диверсантів форсувати Сіверський Донець. Бійці відкрили вогонь, після чого противник відійшов із втратами.

Додамо, що Арестович у розмові з російським правозахисником Марком Фейгіним сказав, що російські окупанти все ще не захопили селище Піски Донецької області.

Зараз Піски перебувають частково під контролем ЗСУ, частково – під окупантами.

“Окупанти обстрілюють Харків, там без особливих змін. Напрямок з Ізюму на Слов’янськ – безуспішні контратаки противника після кількох днів просування наших військ. Поповнюється угрупування окупантів, яке стоїть навпроти Сіверська. Вони хочуть оточити наших військових. Також у бік Ямполя активізувалось ще одне угрупування, яке хоче форсувати річку, але у них нічого не вийде.

Намагаються рухатись у бік Бахмута, вони там сьогодні добре отримали і поки не наступають. Те саме і у Кодимі. У Авдіївці теж нічого не вийшло в окупантів. Селище Піски частково перебуває під контролем наших військ, частково під противником. А тому їхня чергова заява про окупацію цього селища не правда”, – сказав Арестович. 

Водночас українська армія має всі шанси виграти у великій грі на Донбасі. ЗСУ вдається нав’язувати окупантам свій сценарій.

Про це повідомив військовий експерт Олег Жданов.

“Ми намагаємось російській армії нав’язати нашу війну, і нам потроху це вдається. Ось бачите, ми змусили російські війська за відсутності резервів, майже відсутності резервів з Російської Федерації, змусили їх зробити наймасштабніше перегрупування після відступу від Києва. І вони перегрупувалися, перетікання військ здійснили на південь України”, — наголосив військовий експерт.

Він також додав, що ймовірно генштаб РФ розпочав імітації наступальної операції, щоб змусити передислокувати українські. Водночас ця імітація відбувається за відсутності резервів.

“Тут йде дуже велика гра в масштабах всього угруповання військ, хто кого перетягне, переграє. Поки ми переграємо, у нас є всі шанси змусити, все ж таки змусити РФ або сісти на півдні у глуху оборону, або розпочати наступальну операцію на херсонському чи криворізькому напрямках. Я так розумію, це наш задум”, — підкреслив Олег Жданов.

Крім того, Жданов заявляв, що на сьогодні співвідношення сил у Росії та України в Донецькій області може становити 2-3 до 1. Раніше воно було вище, але противник перекидає війська на запорізький напрямок.

За його словами, зараз росіяни займаються перекиданням військ між фронтами. Зокрема, до Херсонської області зайшли війська з окупованих Бердянська і Криму, а на запорізький напрямок пересунулися війська з донецького.

“Вони можуть проводити таке переміщення військ за рахунок того, що у них була перевага в кількості на кожному з напрямків. Тобто, якщо в Донецькій області у них було сім-вісім до одного, то сьогодні вони можуть залишити там два-три до одного. Це дозволяє перекинути частину військ на інші напрямки”, – підкреслив Жданов.