Ситуація на тимчасово окупованих територіях Донбасу — катастрофічна: чоловіки продовжують зникати, з’являються нові кладовища. Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив директор Інституту стратегічних досліджень та безпеки Павло Лисянський.

За його словами, жителів окупованих територій, які загинули на фронті, окупаційна влада наказала ховати на окремих кладовищах.

“З’явилися нові кладовища біля котелень, у шахтарських селищах. Чому нові кладовища? Щоб не створювати ажіотажу, окупаційні адміністрації заборонили ховати загиблих чоловіків на старих кладовищах. Вантаж 200 вони почали віддавати навесні, а це якраз травневі свята, Великдень, Червона гірка, у людей є традиція відвідувати масово кладовища. І от щоб менше бачили кількість загиблих, їх заборонили ховати на старих місцях поховання”, — пояснив Лисянський.

Він повідомив, що також окупаційна влада дала розпорядження: ховати загиблого на фронті в присутності не більше п’яти осіб.

“Замість якихось інфраструктурних проєктів створюються нові кладовища. Для того, щоб заповнити нестачу робочої сили, окупанти завозять робітників з інших регіонів, наприклад, Тиви, Башкирії, Ленінградської області. Це політика заміщення. Завдання Кремля — місцевих відправити воювати, тому що вони українці, вони пам’ятають, як жили на цих територіях за української влади, коли шахтар ще за тим курсом отримував 1-1,3 тис. дол.”, — вважає Павло Лисянський.

Він додав, що чоловіків з окупованих територій відправляють на війну, а дітей крадуть і депортують до Росії.