Катастрофа під Смоленськом: Польща оприлюднила скандальний документ

Міністерство закордонних справ Польщі розсекретило документ за 2010 рік, в якому затверджується, що візит тодішнього прем'єр-міністра Польщі Дональда Туска 7 квітня в Смоленськ і катастрофа президентського літака 10 квітня створили "простір доброзичливості" в польсько-російських відносинах, – Корупція Інфо

Популярне: Яке жахіття!!! В Уманській психлікарні одного з працівників знайшли з перерізаним болгаркою горлом (ВІДЕО)

Як повідомляє "Укрінформ", документ оприлюднили напередодні в ефірі телеканалу TVP INFO.

"Зустріч прем'єрів Польщі та Росії 7 квітня в Катині, а також трагічна загибель польської делегації в авіакатастрофі в Смоленську 10 квітня створили особливий клімат у двосторонніх відносинах, який значно розширює простір до діалогу, співробітництва і примирення", – йдеться в документі.

Також у листі пропонувалося ряд дій, які повинна була виконати Польща.Зокрема, мова йшла про полюбовне вирішення питання щодо позовів громадян ПОЛЬЩІ проти Росії в Європейському суді з прав людини в Страсбурзі щодо польських жертв в Катині за умови розсекречення Москвою тих матеріалів справи. Крім того, в 90-річчя польсько-більшовицької війни 1920 року пропонувалося згадати про трагічну долю червоноармійців у польському полоні. У Мзс Польщі також пропонували реалізувати кілька спільних з Росією ініціатив на рівні ООН.

У свою чергу, чинний глава польського Мзс Вітольд Ващиковський заявив, що за цю справу має взятися прокуратура.

"Якщо нас попросять про експертизі, то ми зможемо оцінити, чи була це покірність, або підпорядкованість. Але я хотів би, щоб цією справою зайнявся суд і прокуратура", – підкреслив він.

При цьому політики правлячої партії "Право і Справедливість" (PiS) назвали документ "скандальним".

На їхню думку, він свідчить про те, що в попередньому уряді "Громадянської платформи" (РО) були люди, які думали по-російськи, а не по-польськи". Але в РВ підкреслюють, що після катастрофи всі говорили про примирення з росіянами, ніж навіть акцентував увагу протягом певного часу чинний лідер PiS Ярослав Качинський.