ЗСУ роблять все для того, аби повністю зруйнувати логістику для окупантів на Півдні. Тому Каховський та Антонівський мости знову опинилися під вогнем.

Про це заявив речник Одеської ОВА Сергій Братчук. Чергові удари по мостах все більше унеможливлюють для окупантів логістику на окупованій території Херсонщини.

Наші військові продовжують робити перебування ворога на українській землі неможливим. Удари по мостах Сергій Братчук назвав “плановими роботами” Збройних Сил.

«З нічного та важливого. Каховський міст – СТО від ЗСУ проводить планові роботи. Антонівський міст – зона відповідальності аграрного підрозділу фахівців з “бавовни”. Далі буде», – повідомив Братчук.

Оперативне командування “Південь” підтвердило удар по Каховському мосту. Наслідки удару уточнюють.

Чому мости стали цілями ЗСУ?

Окупаційні війська захопили значну частину Херсонської області. Однак для того, аби утриматися на правому березі області й пробувати йти у наступ в напрямку Миколаївської області, окупантам необхідне постачання зброї та продовольства. Усе це постачання здійснювали 4 шляхами. Мова йде про:

Антонівський міст;

Антонівський залізничний міст;

Каховський міст;

Дар’ївський міст через річку Інгулець.

Удари по цих мостах, які щоразу роблять їх все більш непридатними до використання, створюють передумови для контрнаступу ЗСУ та звільнення Херсонщини та захопленої частини Миколаївщини.

Додамо, ЗСУ перехопили ініціативу у російських окупантів. Протягом останнього місяця-півтора лінія фронту майже не рухається.

Військовий експерт Роман Світан в ефірі національного телемарафону заявив, що стратегічна ініціатива зараз знаходиться в руках нашого командування.

“В принципі ініціатива, яка була у російських військ перейшла до нас (ЗСУ – ред.). Плануємо зараз атаки. Можемо говорити про те, що як мінімум стратегічна ініціатива в руках нашого командування”, – підкреслив експерт.

За його словами, напередодні по всій лінії фронту була ескалація, а ЗСУ відпрацювали на відмінно.

“Її причиною були удари ЗСУ по військах противника. Практично по всій лінії фронту наша армія відпрацювала на п’ять балів. В принципі до глибини 40 кілометрів були вражені цілі, які були розвідані напередодні”, – розповів Світан.

Варто відзначити, що День незалежності України Сполучені Штати відзначили, виділивши рекордну військову допомогу майже на 3 мільярди доларів.

Велику суму одночасно Сполучені Штати ще не виділяли Україні, але символізм цього допоміжного пакету ще й у тому, що він є довгостроковим.

Військовий експерт Роман Світан запевняє, що у пакеті, погодженому американцями, вперше наступальна зброя.

«Це справді вперше, коли нам надувають цілий спектр наступальної зброї. Пов’язую це з тим, що після надходження цього озброєння ми побачимо прориви на фронті. Швидше за все це Південь України, який звільнятиметься нашими військами. Тому ми не втратимо ту кількість піхоти, яку б втратили, якби цього озброєння не було», — зазначив експерт.

А чиновник Білого дому, який спілкувався з журналістами з умовою не називати його імені, уточнив: вони хотіли наголосити – віра в майбутнє України настільки непохитна, що вони готові інвестувати кошти не лише у її негайне озброєння, а й у переоснащення у перспективі.

Новий пакет військової допомоги міститиме 6 зенітно-ракетних комплексів NASAMS, боєприпаси та снаряди різного калібру, безпілотники та ракетні системи з лазерним наведенням. А також фінансування навчання військових та обслуговування техніки.

«Уявляючи собою багаторічну інвестицію в критично важливий оборонний потенціал, цей пакет спрямований на зміцнення стійкої сили України, яка продовжує захищати свій суверенітет перед російською агресією. Володимир Путін, схоже, вірить, що Росія може виграти довгу гру, перевершивши українців у їхньому бажанні боротися та волі міжнародної спільноти підтримувати Україну. Цей пакет військової допомоги США є яскравим доказом того, що це черговий рахунок Росії», – зазначає заступник міністра оборони США з політичних питань Колін Кал.