“Російську армію, спрямовану під Херсон, розсічено на три частини”, — констатує полковник запасу і колишній співробітник Генштабу ЗСУ, військовий експерт Олег Жданов.

ЗСУ остаточно знищило Антонівський міст не тоді, коли всі батальйонно-тактичні групи армії РФ (БТГ) переправилися на правий берег, а тоді, коли переправилася лише половина, а найкращі, свіжі, боєздатні БТГ – 10-15 БТГ – ще перебували під Мелітополем.

Крім цього, праворуч у Дніпро впадає річка Інгулець, через яку проходить Дар’ївський міст, що з’єднував угруповання власне під Херсоном із угрупованням під Новою Каховкою. ЗСУ знищили і цей міст.

Після цього ЗСУ знищили російське ППО на лівому березі Дніпра: 4 системи С-300, якщо вірити українським ЗМІ, «Панцир» та ще по дрібниці. ППО повинно було прикривати російські літаки та забезпечувати при настанні панування у повітрі. Це розгром, який можна порівняти з тим, який у 1982 році в Лівані завдала радянському ППО ізраїльська авіація під час операції «Арцав».

Можна констатувати, що черговий військовий план Путіна — наступ під Херсоном — ще не розпочавшись, обернений катастрофою, причому розміри цієї катастрофи важко оцінити, пише Юлія Латиніна для Нової газети.

Англійська розвідка кілька місяців тому писала, що російськими військами командує особисто Путін, і в даному випадку план може мати відбиток його військового генія, бо обумовлений явно не військовими, а політичними причинами.

Зважаючи на все, ніхто в Генштабі не наважився пояснити Путіну, що ідея перекинути частину військ на інший берег Дніпра, з’єднаний з основним фронтом лише тонкою ниткою трьох мостів, коли ВСУ має «Хаймарси» та «Екскалібури» та плацдарми, з яких до всіх цих мостів можна дістати 155-мм артилерією, це погана ідея.

Але наскільки ідея погана — стало зрозуміло після того, як «Хаймарси» і недопалки, що літають на 300 км, винесли російське ППО і російську авіацію, забезпечуючи Україні під час майбутньої битви за Херсон панування в повітрі.

У Росії, як і раніше, залишаються величезні запаси гарматного м’яса і снарядів, час від часу Росії вдаватиметься завдавати вдалих точкових ударів (як у Вінниці, де «Кинжал» виніс на аеродромі масу техніки), і кухар Залужний (головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний — прим. ред.), який приготував для російських військ на правому березі Дніпра цілих два котли, явно воліє, щоб російські війська витрачали себе в наступі самі.

Зазначимо, раніше ми вже вказували на те, що Генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко, який нині має завдання на території Миколаївської та Херсонської областей, вважає, що українські військові зможуть звільнити тимчасово окупований Херсон уже до кінця цього року.

“Херсон — 100%. Тобто звільнення Херсона та закінчення активної фази ведення війни, а потім уже відбуватимуться якісь більш локальні воєнні дії. Але до кінця року ми маємо закінчити основну фазу цієї війни”, — каже він.

А ось повноцінну перемогу можна буде святкувати вже навесні 2023 року за умови постачання на фронт необхідної кількості зброї від західних партнерів.

Що ж до умовних переговорів з Москвою, то Марченко впевнений, що Україна не поступиться жодним клаптиком своєї землі включно з Кримом та Донбасом.

Адже такий варіант просто заморозить конфлікт та дозволить Росії готуватись до нового повномасштабного наступу.

Якщо ми залишимо ворогові бодай шматок землі, він повернеться додому, зробить певні висновки та через шість чи вісім років нападе знову.

“Тому нам потрібно відстояти всю територію, взяти під контроль усі кордони України та не залишати їм жодного клаптика нашої землі”, — зазначає генерал-майор.

До речі, такої ж думки дотримується і президент України Володимир Зеленський, який постійно наголошує на важливості територіальної цілісності нашої держави.

“Ця російська війна проти України та проти всієї вільної Європи почалась з Криму і має закінчитись Кримом — його звільненням.

Від Харківщини до Херсона, від Донецька до Енергодара, від Станиці Луганської до Ялти, від Бердянська до Новофедорівки — все це частини нашої країни, все це Україна, яка буде повністю вільною”, — заявив він у своєму відеозверненні.