Радник глави Офісу президента Михайло Подоляк розказав про креативну тактику ЗСУ на півдні.

За його словами, українські захисники уже ведуть контрнаступ у напрямку Херсона, але роблять це не як росіяни – будь-якою ціною, а розумно, завдаючи максимальних збитків ворогу.

“Контрнаступ на Херсон” вже став політичною фігурою.

Таку думку висловив в інтерв’ю BBC Україна радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

“Звичайно, воєнні речі повинні коментувати воєнні експерти, але за місяць, протягом якого Україна говорить про майбутній контрнаступ на Херсон, Росія, якщо вірити Олексію Арестовичу, стягнула туди вже близько 30 БТГ, і зараз там експерти очікують уже мало не нову Курську дугу, і у військовому плані, і в політичному. То йшлося про справжню підготовку контрнаступу, чи це була якась велика ІПСО для того, щоб росіяни стягнули туди якісь великі сили з Донбасу?” – зазначив Подоляк.

Він зазначив, що війна – це динамічний процес, постійна зміна тактичних цілей.

“Безумовно, Росія має достатньо велику кількість ресурсів, щоб спробувати переламати хід війни, який для них, давайте відверто, виходячи з тих цілей, які вони проговорювали з самого початку, складається невдало. Вони теж шукають можливості завдати нам поразки і концентрують ударні угрупування на тих чи інших напрямах. Безумовно, з точки зору військової справи набагато краще говорити не про конкретні спецконтроперації, а в цілому про можливість деблокади”, – переконаний він.

Подоляк наголосв, що для України неможливо уявити, що Херсон залишиться під окупацією Росії – це принципово.

“Більше того, події на Антонівському мосту показують, що для нас принципово звільнити саме Херсон, бо це дуже велике місто. Це єдине місто такого розміру, яке перебуває в окупації, якщо не враховувати Луганськ і Донецьк – це інше питання, це питання восьми років війни. І тому певні дії (для цього) наша армія робить вже сьогодні. Чи була це ІПСО? Безумовно, сьогодні всі публічні коментарі – це частина ІПСО. Нам потрібно деморалізувати російську армію. Вони повинні розуміти, що тут постійно буде територія вогню, що їх тут будуть спалювати. Це ключове”, – зазначив Подоляк.

Як відомо, Херсон – єдиний обласний центр, який ворог окупував з початку повномасштабної війни, але найбільш захоплене місто насправді – Маріуполь.

Контрнаступ українських сил поступово йде вже сьогодні, адже ми не воюємо як Росія. Це Росія формує великі батальйони, які відправляє в одному напрямку, навіть попри кількість загиблих, як наголосив радник голови ОП.

“Жуковська технологія: покладемо стільки м’яса, вибачте, скільки покладемо, але цю висоту здобудемо. Ми ж так не воюємо. У нас війна зовсім інша, креативна війна, і наші партнери це бачать. Креативна війна – це завдати максимальних збитків тиловому забезпеченню, обезкровити армію. Бити по базах палива, боєкомплекту, оперативно-тактичних штабах. Контрнаступи – це постійно, як у Мухамеда Алі, “пурхати як метелик і жалити як бджола”. Це ми і робимо. І це просто фантастична тактика наших Збройних сил”, – заявив Подоляк.

Також нагадаємо, перший заступник голови Херсонської обласної ради Юрій Соболевський повідомив, що втрата Херсонщини для окупантів буде великою політичною поразкою, тому вони концентрують усі свої зусилля для утримання територій.

Про це Соболевський повідомив в ефірі інформаційного телемарафону.

“Херсонщина для них вже смертельно необхідна, тому що велика кількість політичної уваги інвестували в Херсон та Херсонщину. Вони вже зробили стільки заяв і візитів офіційних осіб: керівництво адміністрації президента РФ та велика кількість депутатів держдуми”, – сказав він.