У понеділок, 26 березня, стало відомо, що в Міністерстві соціальної політики розглядають кілька варіантів підвищення пенсій українцям, які мають значний трудовий стаж, передає Корупція.Інфо
 
Подробиці повідомив глава відомства Андрій Рева.
 
За словами міністра, перший варіант це збільшення мінімальної зарплати.

"Підвищуємо мінімальну зарплату – збільшуються мінімальна пенсія і надходження до Пенсійного фонду. В інших пенсія не зростає, тому що у них індексація, а ось на людей із маленькою пенсією і великим стажем це позитивно вплине", – пояснив Рева.

Крім того, другий варіант передбачає збереження нинішньої формули розрахунку пенсій, повідомляє міністр. Зазначимо, що для встановлення розміру виплат громадянам, які вийшли на пенсію до 2000 року, пропонується враховувати будь-які 5 років найбільшого заробітку з наступним підсумовуванням коефіцієнтів.

"Загальний коефіцієнт буде більше, ніж у людини, яка вийшла на пенсію після 2000 року", – зазначив Рева.

Нагадаємо, що механізм зміни існуючої системи нарахування пенсій уряд ухвалив ще у травні минулого року, але його впровадження на практиці виявилося не таким простим завданням, як обіцяли українцям.

Популярне: "Морги завалено, мішків для трупів вже не вистачає": Очевидці стверджують, що в Кемерово загинуло майже 400 людей

Основна суперечність у тому, що працююча людина за життя в середньому платить у Пенсійний фонд менше грошей, ніж потім отримає їх протягом життя на пенсії. При цьому позначається і нерівномірний розподіл соціальних категорій – наприклад, якщо пенсіонерів у нашій країні близько 12 мільйонів, то на них припадає лише 12,8 мільйонів працездатного населення, витрати покрити не вдається.