Ворог серйозно отримує по зубам та несе шалені втрати на Півдні України. Так, бойові дії переважно ведуться на території Херсонської області, але залучена й частина Миколаївщини. Водночас не припиняється й пошук колаборантів. Як можна помітити, останнім часом агресор став частіше обстрілювати Миколаїв. Деталями з 24 каналом поділився  голова Миколаївської ОВА Віталій Кім.

Очільник ОВА висунув бачення, що у такий спосіб наші вороги хочуть залякати українців, адже завдають ударів переважно по цивільних об’єктах. Крім того, ворог зазнає шалених втрат на Півдні, оскільки у тилу горять їхні склади, пункти зв’язку логістичні та командні центри. Зараз у них в рази більші втрати, ніж у нас і це продовжується, – зауважив голова Миколаївської ОВА. Таким чином відбувається зменшення боєздатності російських окупантів на цьому напрямку. На думку Кіма, це вже частина контрнаступу або підготовка до нього.

“Я не знаю, який задум у військових, але він точно є та працює”, – відзначив Віталій Кім.

Попри всі спроби окупантів, Віталій Кім висловив переконання, що  можливостей у російських окупантів наступати на Миколаїв немає. Однак, на превеликий жаль, крім відомого ворога з РФ Україна зіштовхується зі ще однією проблемою – колабораціонізмом. Так на Миколаївщині затримали коригувальника, який передавав росіянам інформацію про розташування американських РСЗВ “HIMARS”. Віталій Кім розповів, що він навіть насмілився “зливати” його особисті дані.

“Я вам так скажу: він ще й передавав росіянам дані й про мене. Я до нього заїду в гості, щоб подивитися в очі”, – сказав Кім в ефірі Апостроф TV.

В Центральному райсуді Миколаєва також підтвердили, що посіпака окупантів слідкував за місцезнаходженням керівництва Миколаївської області, намагався знайти їхні точні координати та передавав зазначену інформацію російським спецслужбам. У судовому засіданні, де йому обирали запобіжний захід, підозрюваний визнавав свою провину. Слідчий суддя Дмитро Тішко арештував його. Також йому назначили заставу у розмірі 2,481 мільйони гривень.

Також сьогодні СБУ повідомила про підозру у шпигунстві співробітнику фсб, чия агентурна мережа вела довоєнну розвідку на Херсонщині. Він до війни створив на Херсонщині розгалужену агентурну мережу з місцевих правоохоронців для збору розвідданих. У липні 2021 року співробітники СБУ викрили цю мережу і затримали її учасників. Серед них був і діючий працівник обласного управління спецслужби.

Під час тривалого досудового розслідування було ідентифіковано та задокументовано злочини московського «куратора» цієї агентурної групи. Адже вона збирала таємну інформацію про мобілізаційне розгортання українських спецпідрозділів та алгоритми їх контрдиверсійних дій, зокрема на території Херсонського морського порту, результати тактико-спеціальних і командно-штабних навчань у регіоні. Також мережа «звітувала» щодо суспільно-політичної обстановки в причорноморських районах України.

Зібрані відомості з грифами секретності «Таємно» та «Цілком таємно» передавали своєму куратору в рф через заздалегідь обумовлений електронний канал зашифрованого зв’язку. За оперативними даними, викритий співробітник фсб зараз бере участь у повномасштабній агресії проти нашої держави. Тривають комплексні заходи для встановлення його місцезнаходження і притягнення до відповідальності за злочини проти України. Слідчо-оперативні дії проводили співробітники Головного слідчого управління та Департаменту контррозвідки СБУ за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора.