Президент Петро Порошенко звільнив голову Львівської облдержадміністрації Ірину Сех та призначив на її місце тимчасового виконувача обов’язків. Раніше політологи прогнозували, що цю посаду отримає хтось з відомих бізнесменів чи політиків: Ростислав Рущишин, Микола Кміть, Олег Мандюк тощо. Проте місце Сех наразі отримав не публічний кандидат економічних наук з Львівської комерційної академії Юрій Турянський.

Фото: ipress.ua

Фото: ipress.ua

 

Чим керувався Петро Порошенко, призначивши Турянського на цю посаду, та чим займався новий т.в.о. голови ЛОДА досі – з’ясовували журналісти ZAXID.NET.

Юрій Турянський – особа не публічна. Навіть його фото знайти виявилось проблемою. Довелось брати зображення із єдиного відео з ним на YouTube, пише видання.

Освіта і кар’єра. 39-річний кандидат економічних наук з Львівської комерційної академії має три вищі освіти. Дві з них, економічну та юридичну, він здобув у Львові. А у 2012 році закінчив також Івано-Франківський національно-технічний університет нафти та газу за спеціальністю «інженер-механік із газонафтопроводів».

У 2000-2001 роках протягом шести місяців він працював заступником начальника управління вугільної промисловості та паливно-енергетичного комплексу Львівської облдержадміністрації.

Вдруге у стінах ЛОДА він офіційно з’явився 19 березня 2014 року у якості позаштатного радника голови ЛОДА Ірини Сех з питань енергетики ПЕК та ЖКГ.

Працював Юрій Турянський і в банківському секторі – у 2001-2002 роках був радником у банку «Дністер». У 2003 році він став співвласником рекламної фірми «Українські перспективи». Нині його частка у статутному фонді цієї компанії становить 99,5%.

Сьогодні він також є засновником ПП «Торгівельно-логістичний центр» (надання в оренду майна), ПП «Українська маркетингова група» (будівництво), ПП «Європейське місто» ( будівництво).

Благодійність. Юрій Турянський також займається благодійністю – у 2007 році він заснував всеукраїнську благодійну організацію «Християнська Україна».

Бізнес. Перелік фірм, де Юрій Турянський був власником або співвласником: ПП «Спецконтракт» (тепер «Новий Пет»); ПП «Укрінвесткапітал»; ПП «Укрбудіндустрія»; ПП «Європа-Львів»  (фірма двічі міняла назву: «Марко Поло Україна», «Текстиль-Альянс»); ПП «Українська промислова группа»; ЗАТ «Західвугілля» (припинило діяльность, правонаступник ТОВ «Укр-вуглепром»).

Енергетика. У 2008 році Турянський став заступником генерального директора ДП «Львіввугілля» (Сокаль).

А протягом півтора року, з квітня 2010-го по серпень 2011-го, був радником голови правління НАК «Нафтогаз України». Посаду голови тоді обіймав Євген Бакулін, який в березні 2014 року був затриманий в межах розслідування корупційних схем у газовій сфері. Завдані Бакуліним збитки державі оцінюють приблизно в 4 млрд доларів США…

Скандал. Коли Юрій Турянський почав працювати радником Ірини Сех, з’явилися чутки, що він стане заступником голови ЛОДА. Однак про нього також з’явилось багато негативної інформації від учасників вугільного ринку області, пише видання. Співвласник вугільної компанії «Світ СР» Роман Жук заявив, що Юрій Турянський продавав крадене вугілля, і за цим фактом нібито порушено кримінальне провадження. Як стверджують журналісти видання, це – не єдине кримінальне провадження щодо діяльності фірм, до яких має стосунок Турянський. Наприклад, за інформацією ГУ МВС у Львівській області, вже закінчено досудове слідство щодо незаконного привласнення майна збанкрутілого  ВАТ «Облпаливо». Майно збанкрутілого підприємства (йдеться про 10 паливних складів у 6 районах області), які експерти оцінювали у 8,05 млн грн, у лютому 2013 року придбало ТОВ «Укрбудіндустрія» за 697,8 тис. грн – в 11,5 разів дешевше. Першим засновником та власником «Укрбудіндустрії» був Юрій Турянський. Нині це підприємство перебуває у стані припинення підприємницької діяльності, пише видання.

Зауважимо, сам Юрій Турянський наразі не прокоментував цієї інформації.

Джерело: Твоє Місто