Ситуація на ринку праці в Україні залишається напруженою та характеризується скороченням зайнятості та зростанням безробіття.
За даними Державного комітету статистики, у 2015 році чисельність зайнятого населення склала 16,4 мільйона осіб (без анексованого Криму та окремих районів Донецької та Луганської областей).
Кожен п'ятий з них – загалом 3,5 мільйона українців – працювали у сфері оптової та роздрібної торгівлі. Також значна кількість наших громадян працюють у сільському господарстві та промисловості.
Рейтинг найбільш престижних професій, як і раніше, очолюють ІТ-спеціалісти. При цьому вже 46% офісних співробітників вважають професію програміста престижною, а це майже вдвічі більше, ніж у 2013 році. Про це свідчать дані дослідження, проведеного кадровым порталом hh.ua.
На другому місці за престижністю — лікарі. За рік вони піднялися із сьомого місця рейтингу престижних професій. Третє місце зайняли підприємці та бізнесмени (23%), а четверте — керівники (18%). А ось представники юридичної сфери опустилися з третьої позиції (22% у 2013 році) на шосту (17% у 2014). Виріс престиж інженерів: разом із юристами вони увійшли до п’ятірки найбільш престижних спеціальностей, а в 2013 році займали тільки дев’яте місце. Із рейтингу зникли економісти і фінансисти.
В умовах нестабільності в країні зріс престиж військовослужбовців і представників правоохоронних органів. У переліку з 32 професій військовослужбовці, розвідники і прикордонники зайняли одинадцяте місце (12%), а співробітники МВС, прокуратури, СБУ і МНС — дванадцять (11%). Ці професії в 2014 році набрали в одинадцять-дванадцять разів більше голосів, ніж у 2013. Хоча помітна кількість респондентів (7%) і далі вважає ці спеціальності вкрай непрестижними.
А ось щодо ТОП найменш престижних професій, то тут кардинальних змін не відбулося. Усі професії із рейтингу 2013 року "перейшли" у рейтинг 2014. Змінилася тільки послідовність. Наприклад, учені з десятої позиції перемістилися на сьому, а будівельники — з восьмої на шосту. Хоча у відсотковому співвідношенні ситуація для наукових співробітників не змінилася (8%). Як і минулого року, кожен десятий вважає, що непрестижно працювати в держустанові. А ось тих, хто вважає професію військовослужбовця непрестижною, стало вдвічі менше у порівнянні з 2013 роком.
77% працівників українських офісів вважають, що головним показником престижу професії є розмір заробітної платні. На другому місці — ступінь складності й відповідальності праці (47%). Дещо більше третини впевнені, що престиж професії визначається суспільною корисністю. Ще 13% думають, що на те, чи є професія престижною, впливає тривалість необхідної освіти. А кожен десятий головним складником престижних професій бачить наявність пільг.
Західні ЗМІ вперше розкрили подробиці стосунків між Зеленським і військовим керівництвом, які, можливо, стали причиною…
Збройні сили продовжують мужньо тримати оборону на всіх напрямках. Найгарячішою сьогодні залишалася ситуація на Покровському,…
Європейський Союз вирішив перехопити пальму першості та провести прямі переговори України та РФ, адже такої…
На Заході активізувалися розмови про необхідність надання Україні більшої кількості озброєння, здатного вражати цілі на…
В мережі поширюється відео, на якому зафіксовано масштабну пожежу після чергового обстрілу тимчасово окупованого Луганська.…
Українські військові збили черговий російський Су-25, що стало вже восьмим літаком за останні 20 днів.…