У CNN назвали кінцеву мету Путіна в Україні.

Російський лідер Володимир Путін сам зізнався, що його мета в Україні – відновлення РФ як імперської держави, і вона може поширитися на інші пострадянські країни. Таку підказку про свій кінцевий план він фактично видав на нещодавній зустрічі з групою молодих підприємців.

На цей факт вказав аналітик видання CNN Натан Ходж. За його словами, читати думки кремлівського диктатора – завдання непросте, але іноді той дозволяє робити це, і щоб пересвідчитися в цьому – варто ознайомитися зі стенограмою згаданої бесіди.

Багато спостерігачів швидко вловили одну з провокаційних реплік Путіна, в якій він порівняв себе з Петром Великим, російським царем-модернізатором і засновником Санкт-Петербурга – місця народження самого Путіна, – який прийшов до влади наприкінці XVII століття.

“Петро Великий вів Північну війну протягом 21 року”, – сказав розслаблений і явно задоволений Путін. “На перший погляд, він воював зі Швецією, відбираючи у неї щось… Він нічого не забирав, він повертав. Ось як це було”.

“Слова Путіна кажуть самі за себе: те, чого він прагне в Україні, – це відновлення Росії як імперської держави”, – вважає Ходж.

“Не мало значення, що європейські країни не визнали силового захоплення території Петром Великим”, – додав Путін.

“Коли він заснував нову столицю, жодна з європейських країн не визнала цієї території частиною Росії, всі визнавали її частиною Швеції. Однак із незапам’ятних часів там жили слов’яни разом із фіно-угорськими народами, і ця територія була під контролем Росії. Те саме стосується західного напрямку, Нарви. Навіщо йому туди йти? Він повертався і зміцнював, ось що він робив”, – сказав Путін.

Аналітик зауважив, як швидко засудили українці такі висловлювання глави РФ, прямо розцінивши їх як визнання його імперських амбіцій.

“Іншими словами, є дві категорії держави: суверенна та завойована. На імперську думку Путіна, Україна має належати до останньої категорії. Він уже давно стверджує, що українці не мають законної національної ідентичності й що їхня країна є “маріонеткою” Заходу. На його думку, українці не мають самостійності та є підвладним народом”, – йдеться у матеріалі Натана Ходжа.

Він впевнений, що Путін, прирівнюючи себе до Петра І, може свій «проєкт імперської реставрації» теоретично поширити й на інші території, які колись належали Російській імперії чи Радянському Союзу, “що має викликати тривогу у всіх державах, які виникли після розпаду СРСР”.