Побоювання, що будь-який наступний білоруський лідер після Олександра Лукашенка буде антиросійським, є безпідставними, оскільки Лукашенко вже був антиросійським президентом, заявив політолог Дмитро Болкунець.

Ситуація в Білорусі тривожна, але все це прогнозувалося. Я деякий час назад говорив, що настає кінець епохи Лукашенка. Зараз ми спостерігаємо фінал.

Він знаходиться в люті і в паніці, дозволяє застосовувати проти свого народу зброю, відкривати вогонь по мирних людях, бити демонстрантів, люди озлоблені на нього. Те, що ми бачимо вже тривалий період на вулицях білоруських міст, є наслідком політики Лукашенка.

Очевидно, що результат ЦВК не був прийнятий білоруським суспільством, Лукашенко втратив легітимність в очах білоруських громадян. Нинішня протестна активність для Білорусії безпрецедентна за своїми масштабами. Ніколи в історії країни такого не було, і ніхто не знає, як це може закінчитися », – сказав Дмитро Болкунець.

Лукашенко, за його словами, більше не є тією людиною, яка може згуртувати і об’єднати націю, а утримувати тривалий час владу за допомогою багнетів і кийків не вийде.

Протести, як зазначив Болкунець, мають не тільки політичне, але і соціально-економічне підґрунтя.

Він пояснив, що хоч оксамитові революції і приводили до влади антиросійські режими, у випадку з Білоруссю цього побоюватися не доводиться.

«Існує занепокоєння, що будь-який наступний президент буде антиросійським, але Лукашенко сам був антиросійським політиком. Він ніколи і не був проросійським політиком. Особливо в останні роки він сильно деградував в цьому напрямку, постійно влаштовуючи якісь провокації, тобто людина була неоднозначною.

Звичайно, є досягнення в рамках побудови Союзної держави і Євразійського союзу, але будь-який наступний політик або коаліція керівників буде зацікавлена в збереженні російсько-білоруських відносин. Не треба боятися того, що з відходом Лукашенка все буде зруйновано», – вважає Болкунець.

Росія, на його думку, не стане активно втручатися в те, що відбувається.

«Росія і так уже підтримала Лукашенка, визнавши дані ЦВК. Але Росія по іншому вчинити не могла. Однак якщо він піде, Росія визнає нового керівника. Вона залишила цю історію на відкуп білоруським громадянам, на відміну від країн Заходу.

Думаю, це цікавий феномен. Те, що зараз відбувається, можна назвати історичними подіями. Цей серпень увійде в історію як серпень Білорусії », – переконаний експерт.