З першого погляду необізнаній людині може здатися, що фронт застиг, але насправді у боротьбі з агресором йдуть затяжні бої.

 

Військовий експерт, полковник ЗСУ у запасі Роман Світан вважає, що російський диктатор Володимир Путін може заявити про виконання завдань так званої “СВО” та переформатувати дії на фронті.

“Є деякі моменти, які вказують, що Путін може заявити про зупинення або про переформатування так званої “СВО”. На кілька тижнів у противника ще залишилося наступаючих потужностей, техніку він підтягнув. А далі росіяни переходитимуть у повну глуху оборону. Відповідно, це в РФ захочуть висвітлити у позитивному сенсі, тому можуть вигадати щось пов’язане із зупинкою “СВО” внаслідок виконаних завдань”, — заявив військовий експерт.

Він додав, що говорити про те, що з Україною у Росії йде війна у Кремлі точно не збираються. На думку експерта, влада РФ саме перехід у глуху оборону намагатиметься подати як “перемогу”, а для цього потрібно щось на зразок зупинки бойових дій.

“Є велика ймовірність саме заяви про зупинку, так званої в Росії, “СВО” або переведення цієї “операції” в якийсь інший механізм, але не у війну – це точно”, — заявив Світан.

Військовий експерт Павло Нарожний в ефірі українського телеканалу заявив, що єдиний і абсолютно реалістичний сценарій звільнення важливого в економічному плані Маріуполя – брати місто в кільце та відрізати від лінії постачання. Все, щоб уникнути великих втрат. За словами експерта, усі бачили на прикладі Бахмута, що буває, коли відбуваються міські бої.

“У Бахмуті ми тримаємо оборону, не атакуємо. І в Бахмуті ми перемелюємо, знищуємо величезну кількість російських солдатів, які атакують. Якщо ми підемо в атаку в лобову на Маріуполь, така доля буде у наших солдатів”, – пояснив Нарожний.

На його думку, українська армія без проблем зможе знищувати ворожі кораблі. Адже Україна має, зокрема, ракети “Нептун” та “Гарпун”.

“А по суші його можна відрізати від лінії поставок. І все те угруповання, яке залишиться, якщо такі самогубці будуть, якщо вони залишаться в Маріуполі, вони просто згодом будуть знищені”, — заявив експерт.

В свою чергу радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк заявив, що контрнаступ України не можна розглядати як одну велику битву, яка все вирішить.

Про це радник голови ОП сказав у ефірі національного телемарафону.

“Коли ми говоримо про контрнаступ – що це буде обвально для Росії чи навпаки не буде ніякого просування України вперед, – то це виглядає, начебто ми в голлівудському фільмі, де починається велика битва за Середзем’я, й одна битва за Гондор все вирішить. Так не буває”, – розповів Подоляк.

Він зазначив, що це буде “низка заходів”, зважаючи на інтенсивність та масштаб війни, а також на ресурси, які у війну вкладає Росія.

“Це не питання одного тижня чи одного місяця. Це питання багатьох подій, бо одна може буди більш вдалою, а інша — менш вдалою”, – додав посадовець.

За його словами, головне завдання контрнаступу – “обнулити залишки морально-вольового духу росіян”. І цей процес уже розпочато, адже жителі Росії починають розуміти, що “привели до влади тих, хто наплодив проблем”.

Подоляк прогнозує, що контрнаступ ЗСУ може бути не однією, а серією декількох розтягнутих у часі подій.

“Немає жодного сценарію, де ми б могли зупинитися посередині, бо це буде означати, що Європа буде обнулена через певний час. Адже Росія, яка буде дуже ображена за приниження у цій війні, буде все перебудовувати під військові рейки, буде мати іншу економіку, буде мобілізацію проводити нескінченно, повністю вбивати залишки громадянських прав. У них точно не буде ніякого простору без таборів, які все готують для тотальної війни”, – підкреслив радник очільника ОП.