Як заявив російський опозиційний політик Геннадій Гудков, всередині Кремля ніколи не підтримували ідею повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Зараз російські еліти шукають вихід з тієї “ситуації”, в яку їх загнав Владімір Путін.
Думки про те, що ж робити, у них з першого дня війни.
Путін божевільний та неадекватний. Він одержимий якимось синдромом завдань, які неможливо реалізувати.
Довкола Кремля купа придворної балаканини: хто куди переходить, хто з ким подружився. Називають Патрушева, Мішустіна, якогось нового міністра енергетики – ось ці наступники, які можуть почати переговори із Заходом. Як зробити так, що ми не втратили ні владу, ні життя,– наголосив Гудков 24 каналу
Ці дебати йдуть кожен день, кожну годину, кожну секунду у Кремлі й навколо нього. Вони також хочуть якось вилізти з цієї ситуації, щоб до чогось повернутися й усе стало більш-менш зрозуміло.
Як це зробити? У них є лише одна опція – “замочити” Путіна, у хорошому сенсі цього слова. Посунути його, змістити, домовившись із Заходом. Іншого варіанту у них немає. Час тікає. Зараз їм можуть дати одні умови, зараз українці почнуть громити російську армію – будуть інші. А, можливо, взагалі ніяких,– зазначив опозиціонер.
Тому зараз вони смикаються, істерять і думають, що робити з Владіміром Путіним. Варіанти розвитку подій можуть бути абсолютно різні.
“Ці люди дивляться, аналізують, вичікують. Там багато чого йде. Голова зайнята, як би іншого зжерти, і самому вижити. Це їхній основний зміст життя зараз”, – підсумував Геннадій Гудков.
Політтехнолог, спеціаліст з антикризових кампаній Денис Богуш міркує так:
“Безумовно, внутрішня ситуація у Росії зараз дуже складна. Але запас міцності у влади ще є. З низки причин”.
Перша, на думку експерта, у тому, що росіяни – надзвичайно пасивний народ. З рабською психологією.
“Вони не готові виступати проти влади, яку нині уособлює Путін. І ставлення до нього зараз, схоже, як у радянських людей – Сталіна. Люди без нього просто не уявляють собі Росії”, – пояснює Денис Богуш.
Друга важлива причина, через яку навряд чи можливе знесення путінського авторитарного режиму, полягає в тому, що він створив умови, що дозволяють знищити будь-якого неугодного, наголошує експерт.
“Так у військовій т.зв. “еліті”, яку зараз представляють Герасимов, Шойгу, Пригожин, Кадиров, постійно виникають внутрішні конфлікти. А в них традиційно вплітаються конфлікти із спецслужбами. Все це рано чи пізно може рвонути. Але розміте на клаптики, насамперед, якесь із цих угруповань. Вибух не буде спрямований на Путіна та його ближнє коло. І, коли Стрєлков-Гіркін безбоязно і без наслідків для себе періодично видає нову порцію критики на адресу Путіна, тоді як звичайних росіян садять за лайки в інтернеті або картинки про мир, важливо розуміти, що це все – гра. Що вустами цілком собі керованого Стрєлкова-Гіркіна просто дають усьому народу підвипустити пару. Не більше”, – наголошує Денис Богуш.
На його думку, будь-яка революція в Росії можлива насамперед у вигляді палацового перевороту.
“Лише потім, – продовжує експерт, – може почати бузити керований натовп на вулиці. Або некерований, якщо влада послабить віжки, а хтось цим скористається. І це єдиний варіант різких змін. Поки ж Путін досить міцно сидить на троні, а якихось протестних рухів, не кажучи про спроби тих чи інших регіонів пограти в самостійність, не спостерігається. Тому що народ раболіпий, а еліти гризуться між собою, а не виступають консолідовано проти господаря Кремля”.