Війна може закінчитися і найближчим часом. Таку думку в інтерв’ю “Бабелі” озвучив радник голови ВП Михайло Подоляк.

У Росії можуть розпочатися психологічно незворотні процеси. Вони можуть бути викликані панічними настроями, страхом та внутрішніми конфліктами.

“Тобто війна, здавалося б, може бути затяжною. Але вона може закінчитись найближчим часом. Внаслідок внутрішнього розриву у самій російській федерації. От і все”, – вважає Подоляк.

Чому сьогодні всі говорять про затяжну війну:

У Росії – дуже великі запаси зброї, тому війна може бути на виснаження ресурсів тієї чи іншої країни. У Росії величезна кількість ресурсів і для її населення не важливий рівень життя, вони можуть тривалий час триматися на підніжному кормі, що є неприйнятним для українців.

«Ми тільки входимо в більш обʼєктивну картинку освітлення війни. Перші півтора-два місяці тип війни був іншим. І мобілізація суспільства у нас і наших країнах-партнерах була іншою. Зараз з одного боку почали втомлюватися, а з іншого — необʼєктивно дивитися на ціну, яку Україна платить. І, певно, цю ціну потрібно визначити. Це складно для нас. Визначати ціну завжди складно. Але ми не зможемо далі йти, якщо ми не будемо обʼєктивними в тій картинці, що є у нас під час війни», – наголошує Полодяк.

«Вони на паузі. Працює тільки гуманітарна підсекція, що повʼязана з обміном полоненими, гуманітарними коридорами, евакуацією із зони військових дій наших громадян. У тому, що стосується політико-дипломатичної секції, немає сенсу, тому що тривають інтенсивні бої на сході країни. Росія ставить на те, що за рахунок суттєвої кількісної переваги зможе отримати якусь тактичну військову перемогу. Немає сенсу з таким суперником вести переговори, тому що він нераціонально буде відповідати на всі зустрічні пропозиції», – коментує Подоляк питання про переговорний процес між країнами.

 Зазначимо, що колишній держсекретар США Майк Помпео вважає, що Росія під час своєї війни проти України здійснює геноцид та що Путін у разі успіхів на півдні й Донбасі не зупиниться, його слова з виступу в аналітичному центрі Hudson Institute наводить Politico.

“Протиправна, нападницька війна Путіна є спланованим геноцидом, тобто зумисним знищенням народу”, – сказав він.

Помпео підтвердив своє переконання, що США не повинні ще колись воювати війну за іншу країну, але зараз в інтересах США підтримувати Україну, щоб не допустити масштабнішої континентальної війни у Європі, коли Штатам вже довелось би втрутитися для захисту країн-членів НАТО.

По-друге, наголошує він, потрібно не дати Росії “відновити Радянську імперію, яка би диктувала умови на глобальному ринку енергоресурсів, створюючи економічні проблеми для США і всього світу”.

“Якщо дозволити Росії панувати на Донбасі та узбережжі України, наступним кроком Путіна буде захоплення контролю над енергоресурсами інших незалежних країн, які колись були частиною СРСР”, – зазначив Помпео.

Він додав, що якщо Путіна не зупинити, то нинішні некомфортні ціни на енергоресурси “згадуватимуть як часи, коли газ був дешевим”.

Майк Помпео вважає, що західний світ має працювати над створенням “нового глобального альянсу за цінності свободи”, який міг би бути противагою і Росії, і Китаю, та новою безпековою архітектурою з “хабами” в Україні, Ізраїлі і Тайвані.

Помпео відкидає припущення, що спроби умиротворити Путіна можуть дати якісь позитивні результати. 

“Солідарність НАТО – це головне. Німеччина і Франція не мають піддаватися на якісь хотілки Кремля”, – наголосив колишній держсекретар.

Він також вважає, що Україні потрібно надавати масштабну військову допомогу.

“У США є серйозні запаси танків Abrams на зберіганні, значну кількість слід було би одразу виділити для України”, – зазначив Помпео. Також, на його думку, можна було би домовитися про передачу танків Leopard 2 від Іспанії, та подумати над передачею Україні американських систем протиповітряної оборони Patriot, тому що наявних радянських систем С-300 недостатньо.