Вже 5 місяць йде війна росії проти України. І вона має закінчитися, але тільки на наших умовах і з деблокадою українських територій. В Офісі Президента назвали умови, на яких має закінчитися війна росії проти України.

На яких умовах має закінчитися війна?

Про це ексклюзивно 24 каналу розповів радник глави Офісу Президента Михайло Подоляк. Він переконаний, що війна повинна закінчитись тільки на умовах України.

За словами Подоляка, це дуже прості умови:

“Безумовна територіальна цілісність України, бо будь-який анклав – це відкладена війна”.

“Кордон – залізна завіса, яка є обов’язковою, Україні треба повністю ізолюватись від росії”.

“Трансформація політичної системи. За цей час свій технологічно піде дуже далеко від росії”.

«Це єдиний формат, у якому ми можемо закінчити війну. У всіх інших випадках, ми матимемо постійну війну із росією, просто у різних форматах та на різних ринках», – відповів він.

Радник глави ОП зазначив, що ми маємо розуміти – або Україна це закінчує, раз вже йде така війна, або ми готові і надалі йти в гру на кшталт “росія – цивілізаційна держава”.

На його думку, війна буде тривати рівно стільки, скільки потрібно Україні, щоб деблокувати свої території.

«Якщо на це потрібно місяць, то буде місяць, якщо півроку – то буде півроку. Бо ми не можемо зупинитися сьогодні, вже маючи такі наслідки вторгнення росії в Україну», – вважає Подоляк.

Він пояснив, що ми маємо правильно закінчити цю війну. А правильно – це тільки на умовах України і тільки з урахуванням повної територіальної цілісності України.

“Ніяких українських територій під егідою росії залишатися не може. І Україна має виграти, нанісши великі втрати живій силі ворога, і чим більше, тим краще”, – підсумував радник глави ОП.

До слова, фахівці прогнозують Україні активну фазу контрнаступу у війні на кінець літа 2022 року. Насамперед мовиться про Херсонський та Запорізький напрямки.

На це вказує наявність озброєння, зайняті позиції, те, як розвиваються події на фронті, та зовнішньо політичний контур. Про це 24 каналу розповів військовий Євген Карась.

Він посилається і на слова керівника Головного управління розвідки Міноборони України Кирила Буданова, який говорить про активну фазу наступу у серпні.

Як пояснив Євген Карась, це означає, що у визначений термін з’являться помітні результати, а робота над тим, щоб їх досягти, розпочинатиметься вже зараз. Українські війська готують операції та “мацають” лінію фронту, тож уже видно деякі зрушення. До прикладу, ЗСУ досить різко та неочікувано просунулися під Волновахою.

«Зараз наші війська потихенько будуть підкрадатися, а в серпні ми будемо бачити видимі результати. Такі “ого”, як Зміїний», – переконаний Карась.

Додамо, що на Харківському напрямку росіяни зосередились на обороні, але й продовжують обстрілювати населені пункти із застосуванням артилерії, танків, РСЗВ та авіації. ЗСУ відбили наступ загарбників у напрямку Дементіївки.

Також росіяни обстрілюють міста та села на Слов’янському напрямку. Вони намагалися йти в наступ в районі Богородичного, але зазнали значних втрат та відступили.

На Краматорському напрямку окупанти мали частковий успіх у наступі на Верхньокам’янське.

На Бахмутському напрямку ворог наступає в напрямку Веселої Долини в районі Спірного, там тривають бої.

На Авдіївському, Новопавлівському, Запорізькому напрямках – перестрілки уздовж всієї лінії зіткнення.

На Південнобузькому напрямку росіяни намагаються завадити контрнаступу ЗСУ та атакують зі ствольної і реактивної артилерії.