Колишній прем’єр-міністр Італії Сільвіо Берлусконі вважає, що саме він може переконати свого старого друга Владіміра Путіна сісти за стіл переговорів і припинити війну в Україні, і має намір зробити це ще до Різдва. Про це повідомляє Spectator.

86-річний медіамагнат прагне мирної угоди, посередником в якій виступить він сам, і його приватний літак вже стоїть в режимі очікування, пише видання. Вітторіо Сгарбі, довірена особа Берлусконі, а нині заступник міністра культури в новому уряді Джорджії Мелоні, заявив, що Берлусконі вважає себе єдиним можливим посередником. Про це він розповів виданню, зазначивши, що “Берлусконі любить красиві жести”.

“І це той жест, який він має на увазі. Він вважає, що може його здійснити, і якщо він це зробить, не підриваючи позиції НАТО, то увійде в підручники історії як світовий герой” – розповів Сгарбі.

Берлусконі і раніше відігравав роль посередника в переговорах між Заходом і Росією, зокрема, на Римському саміті 2002 року, який призвів до створення постійної ради НАТО-Росія. Нагадаємо, що це той самий Берлусконі, який певним чином є поплічником російського диктатора владіміра путіна, тому з його вуст нерідко лунають прокремлівські наративи. Зокрема раніше він заявив, що Україна повинна відмовитися від окупованого Криму та провести на Донбасі новий референдум під наглядом західних спостерігачів. 

За словами путінського посіпаки, питання приналежності окупованого Криму не слід обговорювати взагалі, а на Донбасі варто провести новий референдум Донбасі під контролем західних країн. Натомість Росія повинна залишити частково окуповані Херсонську та Запорізьку області.  Він додав, що вважає президента Рф нібито “мирною людиною” та зізнався, що двічі безрезультатно намагався йому додзвонитися після повномасштабного вторгнення РФ до України, а після цього більше не наполягав на розмові.  Також Берлусконі припустив, що Україна буде вимушена погодитися на переговори з Росією, якщо залишиться без західної зброї та допомоги. 

“Можливо, лише якщо у певний момент Україна зрозуміє, що більше не може розраховувати на зброю та допомогу, і якщо натомість Захід пообіцяє надати їй сотні мільярдів доларів на відновлення своїх зруйнованих міст. У цьому випадку Зеленський, можливо, міг би погодитися сісти за стіл переговорів”, – сказав Берлусконі.

Крім того, Сільвіо Берлусконі виступав проти санкцій запроваджених країні агресору. На його думку, санкції Заходу нібито жодним чином не впливають на Москву і економіку Росії. Берлусконі заявив, що він не бачить “жодних економічних втрат для Путіна”.

“На цей момент я не бачу жодних економічних втрат для Путіна. Мені здається, він цілком здатен протистояти санкціям та стелі ціни на газ”, – сказав італійський політик.

А раніше Берлусконі підтримував дружні стосунки з володимиром путіним навіть після завершення каденції на посаді прем’єра. Наприклад, наприкінці вересня 2015 року Берлусконі відвідав анексований Крим, а за кілька місяців до цього зустрічався з путіним на Алтаї. А 2017-го в подарунок до дня народження президента путіна подарував тому комплект постільної білизни зі спільним зображенням рукостискання політиків. У вересні 2022-го Берлусконі хотів разом із ексканцелеркою Німеччини Ангелою Меркель бути посередником у переговорах між Україною та рф. В ОП такі пропозиції не підтримали.