Президент України Перто Порошенко оголосив про прийняття рішення припинити вогонь на сході країни, про яке він домовився з російською стороною. Ця новина викликала неабиякий ажіотаж, адже майже усі експерти вважають, що це «перемир’я» всього лиш блеф.

Обидві сторони досі не повідомляють жодних деталей, умов чи термінів досягнутих домовленостей. Однак, виходячи з досвіду попередніх перемовин з російською стороною, експерти вважають, що в жодному разі не очікує настання миру. "Будуть заяви Путіна про його бажання миру, але російські війська і далі перекидатимуться на територію України".

Також не виключають, що Путін намагається попередити рішення на вересневому саміті НАТО на підтримку України і домогтись пом'якшення санкцій Заходу проти Росії. «Вогонь може бути припинений лише на тиждень-два, бо для тривалого замороження конфлікту необхідні гарантії міжнародних організацій чи країн. Без таких гарантій припинення вогню перетворюється на фікцію. Але мета Путіна не замороження конфлікту, а дестабілізація України з тим, щоб перешкодити її євроінтеграції», – наголошують експерти.

Проте, не зважаючи на договір про мир, російські війська продовжують окупацію українського Донбасу. За даними РНБО, окупанти концентрують живу силу і техніку в захоплених населених пунктах, а підрозділи російської армії зафіксовані вітчизняної розвідкою не тільки в Донецьку і Новоазовську, але і в Амвросіївському та Старобешівському районах Донеччини та навколо Луганська. «Ситуація важка, але український бойовий дух сильніший, ніж у окупантів. Ми захищаємо свою землю», – заявив Верховний Головнокомандувач Петро Порошенко.

На думку міністра оборони Валерія Гелетея, Росія програла гібридну війну Україні (підтримуючи терористів, диверсантів i найманців) і почала повномасштабне вторгнення своїх регулярних військ на територію Донбасу. Тому антитерористичну операцію завершено, почалася війна.

Андрій Лисенко, спікер РНБО, стверджує, що на території України, за попередніми оцінками, знаходиться вже близько 10-15 тисяч російських військових разом з терористами. Але ці дані постійно змінюються, адже окупанти прибувають на Донбас щодоби. Тому не дивно, що Генштаб ЗСУ планує створення партизанського руху. Уже визначені командири партизанських загонів, от тільки на Донбасі мало лісів, де б партизани могли ховатися.

Одночасно в Маріуполі вже є близько 5000 добровольців, які готові зі зброєю захищати своє місто. Зараз на сході закріпилися і тримають оборону сили АТО. В останні дні на Донеччині  тривають локальні бої. На тлі депресивного стану наших військових після Іловайського котла і відступу від аеропорту Луганська (аеродром повністю зруйнований, тому не зможе приймати російські літаки) і з Лутугине аеропорт Донецька продовжують утримувати наші десантники. А на Приазов'ї відзначилися стійкістю духу і перемогами бійці Нацгвардії.

Не виключено, що загарбники спробують штурмувати півмільйонний Маріуполь ще і з моря. Зараз узбережжя захищають тільки прикордонні катери, тоді як українські кораблі, що базуються в Одесі, перекинути з Чорного моря в Азовське неможливо.

Про те, що ворог несе чималі втрати, свідчить вказівка ​​російських військових міської влади Красного Луча виділити ділянку землі для поховання загиблих. За даними радника голови Міноборони України Олександра Данилюка, від початку бойових дій на Донбасі загинули близько 2 тис. російських кадрових військовослужбовців, переважно десантників. Заступник голови Дніпропетровської ОДА Борис Філатов додає, що, за словами наших командирів, "російські бояться вступати в ближній бій, вважаючи за краще тактиці випаленої землі, а "коли наші йдуть в атаку – біжать, як таргани".

У своєму мікроб лозі у Фейсбуці міністр оборони Гетелей написав: «Ми повинні терміново вибудовувати оборону від Росії, яка намагається не тільки закріпитися на територіях, раніше окупованих терористами, але і здійснювати подальший наступ на інші території. В наш дім прийшла велика війна, яку Європа не бачила з часів Другої світової. На жаль, в такій війні втрати вже будуть обчислюватися не сотнями, а тисячами, навіть десятками тисяч. За неофіційними каналу російська сторона вже кілька разів погрожувала, що в разі продовження опору, вони готові застосовувати проти нас тактичну ядерну зброю. Звичайно, такі розмови йдуть. Якщо почнеться повномасштабний наступ, будуть задіяні всі ресурси, в тому числі і партизанська війна».

Незважаючи на підтримку усього світу нашої держави, у Північноатлантичному альянсі вважають, що Україна програла збройне протистояння на Донбасі. Про це анонімно заявив високопоставлений генерал НАТО, інформує «Українська правда» з посиланням на німецьке видання Spiegel Online. «У військовому плані конфлікт для Києва вже програно», – сказав він за підсумками кризового засідання генералів НАТО, що проходив наприкінці минулого тижня.

Проте, ми не опускаємо рук, та маємо надію, що командувачі НАТО помиляються, і все ж таки проведене телефонна розмова президентів України і Росії сприятиме встановленню миру. Сподіваємося, що найближчим часом ми побачимо спростування цієї новини якщо не від Кремля, то від сепаратистів. Усім нам відомо, що Путін має дві мети: знизити рейтинг Порошенка перед парламентськими виборами та показати світові, що він миротворець і прагне миру. Ми не хочемо війни, ми чекаємо мирного неба над нашими головами, віримо, що зовсім скоро ми цього побачимо…

Новини Львів