Про важливий час для Порошенка, ставку на адмінресурс, масові фальсифікації на майбутніх виборах та надмірні апетити можновладців розповіла Олександра Решмеділова, політолог, кандидат філософських наук.

Подаємо її слова в оригіналі.

Петро Олексійович про свої наміри балотуватися на другий термін говорив уже неодноразово. Його команда завчасно підготувалася.

Мої колеги, дивлячись на останню соціологію, думали, що, можливо, краще Порошенку не йти на другий термін та навіть не брати участь у виборах, щоб принаймні зафіксувати той результат, який зараз є, щоб не позбавити власну фракцію можливості пройти в парламент восени 2019 року.

Популярне: Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Якщо президентська кампанія буде програшною, то це позначиться на політичній силі президента.

Ще одне важливе питання, Чи стане програш Порошенка на президентських виборах кінцем його політичної кар’єри.

В Україні ніколи не можна говорити “ніколи”. Негатив через певний час підсихає, а потім сам відвалюється. Бувають моменти, коли краще перечекати, витримати паузу, набратися сили, розподілити ресурси – і зайти в політику вдруге, навіть, можливо, вп’яте.

Для Порошенка зараз важливий час. Скоро стане зрозуміло, чи втримається він у сідлі, чи вдасться йому через багато різних технологій втримати результати.

Зрозуміло, що сили влади спиратимуться на адмінресурс. Брудні технології та дискредитація опонентів будуть засобом номер один. Це інформаційна дискредитація, переслідування через важелі силових структур, наприклад Генпрокуратури, яка є прямим продовженням думок президента. Руками Юрія Луценка дуже часто можна натиснути на больові точки опонентів.

Фальсифікації будуть на етапі підрахунку голосів. Є повна неможливість домовитися, будь-яким чином намагаються відстрочити ухвалення будь-яких рішень.

Збільшення кількості членів ЦВК свідчить про те, що апетити не зменшуються. Вони пішли шляхом збільшення крісел та посад, а не шляхом компромісу, зменшення своїх амбіцій та політичних апетитів.

Їм уже зараз важко домовитися в будь-яких кадрових питаннях. Не змогли знайти консенсус щодо членів ЦВК. Це було зроблено під тиском Заходу.

Фальсифікації можливі. Але якщо з цього почне свою роботу новий склад ЦВК, це буде зафіксовано міжнародними та внутрішніми спостерігачами, він дискредитує себе ще на старті.

Навіть якщо й фіксують порушення та фальсифікації, це все гине в судовому порядку. Жодної роботи з їхнього усунення не було.