Мера Києва Віталія Кличка оштрафували на 640 гривень за неповагу до суду, оскільки він вчетверте не з’явився до Дарницького суду, куди його викликали в якості свідка у кримінальній справі щодо скандальної забудови на Осокорках.

Про це повідомив активіст Володимир Тищенко на своєму каналі у You Tube, пише Корупція.Інфо

"Через очевидну неповагу до суду голови президентської парті, суддя Дарницького районного суду Любов Сизова оштрафувала Кличка на 640 гривень та знову виписала йому повістку", – написав він.

Популярне: Кожен українець має право отримати грошову компенсацію на утеплення житла

За словами Тищенка, Кличку вручили повістку до суду на засіданні Київради 9 лютого, однак на засідання суду 10 лютого мер все одно не прийшов.

"Причиною ухиляння мера від суду є те, що він не бажає свідчити у даній справі, оскільки йому доведеться визнати свою бездіяльність, внаслідок якої були травмовані десятки киян на Осокорках. Тоді громада знесла незаконно встановлений паркан біля станції метро "Осокорки", який охороняли десятки "тітушок" забудовника, що й спричинило масову бійню", – пояснив Тищенко.

Він також додав, що скільки Кличко є основним свідком по даній справі, то у разі, якщо він вп’яте проігнорує повістку, у судді не залишиться іншого вибору, як задовольнити його клопотання про примусовий привід мера.

"Аналогічна ситуація спіткала і ще одного свідка, депутата Верховної ради Дмитра Білоцерковця, якого також за неповагу до суду оштрафували, та знову викликали до суду 6 березня на 14:00", – підсумував Тищенко.

Як повідомив "Українській правді. Київ" нардеп і радник мера Києва з питань благоустрою  Дмитро Білоцерковець, жодних повісток до суду він не отримував, а рішення про штраф оскаржуватиме.

"Мені офіційно жодних повісток не приходило за місцем роботи. Єдиний раз було ще минулого року, що пан Тищенко у їдальні Київради показував – не вручав, бо не має таких повноважень, – а показував якусь повістку. Але там було прізвище БілоцеркІвець", – сказав нардеп.

"Я тоді попросив пана Тищенка, щоб повістку написали правильно і прислали мені за місцем роботи", – додав Білоцерковець.

Він додав, що не має наміру ігнорувати суд, і у випадку, якщо буде повістка, то прийде і буде свідчити."Якщо ж суд дійсно виніс штраф, то я зі свого боку буду оскаржувати його у суді, бо мене ніхто не повідомляв, ніяких повісток я не отримував", – сказав нардеп.  

Як відомо, у 2014 році на зеленій зоні біля метро "Осокорки" планували звести двоповерховий торговий центр. Однак громада виступила проти цього. Активні протести проти будівництва тривали  з червня 2014 року.

Увечері 19 травня 2015 року на Осокорках виник черговий конфлікт між місцевими мешканцями і представниками забудовника.

За даними ЗМІ, за будівництвом на Осокорках у Києві стояла компанія, серед засновників якої був на той момент чинний депутат Київради від "УДАР" Сергій Котвицький.

На засіданні Київради 21 травня 2015 року мер Києва Віталій Кличко звернувся до депутата Сергія Котвицького з закликом скласти депутатський мандат. 

У відповідь Котвицький заявив, що не має стосунку до компанії, яка встановила паркан біля метро "Осокорки", але назвав це будівництво повністю законним.

У свою чергу компанія-забудовник запевнила, що оскаржуватиме в суді рішення Київради про розірвання договору оренди, якщо воно буде прийняте. Також компанія мала намір судитися з киянами, які ламали паркан на будівництві.

Згодом компанія погодилась на розірвання договору оренди за умови виплати компенсації за проведені роботи або надання нової ділянки під будівництво. 

Водночас Кличко пообіцяв забезпечити юридичну допомогу мешканцям, якщо проти них позиватиметься скандальний забудовник з Осокорків.

26 травня 2015 року на Осокорках почали розбивати сквер. 

28 травня 2015 року Київрада розірвала договір оренди.

11 червня 2015 року Київрада надала статусу скверу земельній ділянці біля станції метро "Осокорки".

3 липня 2015 року столичні жителі на місці незаконної забудови біля станції метро "Осокорки" висадили кущі та квіти.

Після цього дерева у парку кілька разів нищили – ламали, або спилювали біля кореня.

Народний депутат і радник мера Києва з питань благоустрою Дмитро Білоцерковець переконаний, що це робить забудовник.

У квітні 2016 року Господарський суд Києва заборонив КП "Київзеленбуд" поливати рослини на території колишнього скандального будівництва на Осокорках, яка нині є офіційним сквером.