Klimkin2_era212

Міністр провів зустріч з представниками п'яти постійних членів Ради безпеки ООН, а також з представниками секретаріату ООН.
В рамках візиту в штаб-квартиру ООН у Нью-Йорку міністр закордонних справ України Павло Клімкін обговорив можливості присутності місії ООН на Донбасі. Про це повідомляє центр новин ООН.

Так, міністр провів зустріч з представниками п'яти постійних членів Ради безпеки ООН, а також з представниками секретаріату ООН.

В ході цих зустрічей мова йшла про ситуацію на Донбасі, а також про можливості забезпечити присутність ООН на сході України, можливо, у вигляді місії, яка, серед іншого, допоможе з організацією виборів.

«Обговорювалася можливість забезпечити присутність ООН на Донбасі, можливість розгорнути місію ООН. Це могла б бути громадянська місія. Це могла б бути цивільно-військова місія. Ми вважаємо, дозвольте підкреслити цей момент, що це повинна бути місія, покликана підтримати мінські домовленості»,  – сказав Павло Клімкін.Він підкреслив, що така місія могла б сприяти виконанню мінських угод у контексті надання допомоги в підготовці вільних виборів, в контексті надання допомоги в реалізації закону про спеціальний статус в окремих районах Донецької та Луганської областей, в питаннях роззброєння та в інших питаннях.

Відповідаючи на питання журналістів, міністр висловив надію, що генеральний секретар ООН не поїде до Москви для участі у параді, запланованому на 9 травня. Він вважає, що такий візит 9 травня в країну, яка порушила статут і ряд ключових принципів ООН, став би невірним сигналом.

Зазначимо, що візит Клімкіна в штаб-квартиру ООН в Нью-Йорк пов'язаний з його участю в конференції з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї (ДНЯЗ).

Нагадаємо, 18 лютого Рада національної безпеки і оборони схвалила звернення України до ООН і Євросоюзу про введення миротворців ООН на територію країни.

 dAHw5z8eLCU

5Nxr8PITi-A