Висловлювання очільника Кремля щодо подальших планів через створення ПЦУ є дуже тривожними. Однак Україна не дозволить Росії використовувати вірян у своїх іграх.

Такий сценарій російський лідер вже використовував, написала віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе на своїй сторінці у Twitter.

Популярне: Можна не платити? Газовики розповіли, що робити з вказаним в нових платіжках боргом

Путін заявив, що створення Православної церкви України не має ніякого стосунку до віри. Він підкреслив, що Росія готова "захищати" українських вірян та "свободу віросповідання"

Дуже тривожні висловлювання Кремля і Російської православної церкви. Минулого разу, коли Путін вирішив "захистити" українських громадян, він почав військове вторгнення в Україну. Свобода віросповідання повністю шанується в Україні. Ми не дозволимо РФ використовувати віруючих в своїх іграх,– написала вона.

Володимир Путін заявляв про захист російськомовних українців в уже тепер окупованому Донбасі та анексованому Криму. Окрім того, він уже неодноразово заявляв про можливий "важкий і кровавий характер" подальшого розвитку подій в Україні після створення Православної церкви. 

Нагадаємо, ранішеПутін прокоментував створення Православної церкви України, звинувативши Вселенського патріарха у бажанні наживи та виконанні "вказівок з Вашингтона". 

До всього, Путін заявив про можливий "важкий і кровавий характер" подальшого розвитку подій.

Так, президент РФ традиційно звинувачує владу України у "втручанні в релігійне життя". При цьому Путін назвав новостворену Православну церкву України належною до "Стамбульського патріархату".

Однак, розповідаючи про "незалежність УПЦ МП в Україні" очільник Кремля обмовився.

"РПЦ Московського патріархату в Україні…Ой, не РПЦ, а Українська православна церква московського патріархату в Україні була цілком незалежною", – сказав він, додавши, що УПЦ МП нібито "лише згадували на проповідях ім’я московського патріарха".

Цього разу Путін також не поскупився на закиди – звинуватив Вселенського патріарха Варфоломія у "бажанні наживи".

При цьому він заявив, що після створення нової церкви в Україні розпочнеться нібито "розподіл власності". Російський президент спрогнозував "кровавий характер" такому розвитку подій.

"Він може отримати дуже важкий, якщо не кровавий характер", – сказав він.