Кандидат у президенти США від Демократичної партії Хілларі Клінтон виступила з однією з найбільш жорстких промов проти свого суперника Дональда Трампа за весь час президентської кампанії.

Стенограму промови наводить The Washington Post.

Клінтон звинуватила Трампа в расизмі, опорі на "параноїдальні", радикально налаштовані елементи в Республіканській партії та пропаганді "темних" конспірологічних теорій.

Виступаючи перед прихильниками в місті Ріно (штат Невада), кандидат у президенти заявила про ідеологічну близькість Дональда Трампа з колишнім лідером британської Партії незалежності Найджелом Фаражем і президентом Росії Володимиром Путіним.

"Опора Трампа на маргінальні групи, що відкидають традиційні американські цінності, – це "частина більш широкої історії – зростаючої хвилі радикального націоналізму правого спрямування по всьому світу. Хрещеним батьком цього глобального стилю крайнього націоналізму є російський президент Володимир Путін", – заявила Клінтон.

За її словами, від самого початку Дональд Трамп будував свою кампанію на упередженнях і параної. Він виводить групи, які пропагують ненависть і дискримінацію, в мейнстрім і допомагає радикальним відщепенцям захоплювати Республіканську партію.

На думку Клінтон, людина, яка давно відома расовою дискримінацією, яка черпає думки з темних теорій змови й далеких, похмурих околиць інтернету, не повинна ніколи стати на чолі уряду або Збройних сил.

Клінтон пов'язала кампанію Трампа з онлайн-рухом прихильників переваги білих Alt + Right.

Нещодавно сайт Breitbart News Стівена Беннона став майданчиком для Alt + Right. Учасники руху спілкуються переважно в інтернеті, вони відкидають американський мультикультуралізм і "політичну коректність", бачать загрозу в іммігрантах.

Трамп відповів на випади Клінтон на виступі перед своїми прихильниками в Нью-Гемпширі.

"Люди, які хочуть, щоб їхні закони виконували й поважали, щоб їхні кордони були захищені, не расисти. Люди, які висловлюються відверто про радикальний іслам і які попереджають про небезпеку біженців, не ісламофоби", – заявив республіканський кандидат.