Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про звільнення мера Києва Віталія Кличка з посади голови Київської міської державної адміністрації.

Звернення Кабінету міністрів до Володимира Зеленського з приводу цього рішення підтвердив також прем’єр-міністр України Олексій Гончарук на брифінгу після засідання уряду.

“Ми звернулися до Офісу Президента стосовно звільнення Кличка”, – сказав він.

Також цю інформацію підтвердив екс-нардеп Сергій Лещенко.

“Сьогодні новий уряд Гончарука підтримав рішення про звільнення Віталія Кличка з посади голови Київської державної адміністрації. Рішення тепер за президентом Зеленським. Зустрічі з Джуліані не допомогли”, – зазначив він.

Водночас у прес-службі КМДА журналістам сказали, що наразі нічого не знають про звільнення Кличка із посади очільника КМДА не знають.

Що передувало рішенню Кабміну звільнити Кличка?

Ще 24 липня 2019 року глава Офісу президента Андрій Богдан звернувся до Кабінету міністрів з проханням розглянути відставку Віталія Кличка з посади голови КМДА.

У цей же день відбувалось чергове засідання тепер вже колишнього уряду, однак питання відставки Кличка на ньому не розглядалось. Звернення надійшло, коли порядок денний засідання вже був визначеним.

Тоді ж експрем’єр Володимир Гройсман заявив, що звільнення Кличка розглянуть на найближчому засіданні Кабінету міністрів – у середу, 31 липня. Потім він пішов у відпустку, тому ніякого засідання під його голосуванням не було.

Чому розгорівся скандал між Андрієм Богданом та Віталієм Кличком?

За кілька днів перед своєїм зверненням до Кабміну Андрій Богдан заявив, що адвокат одного з таких “смотрящих” підходив до нього і просив залишити Кличка в кріслі глави КМДА. За це він обіцяв главі Офісу Президента навпіл ділити немалі кошти , які приносить робота з місцевим бюджетом Києва.

Окрім того, Кличко нібито зізнався Богдану, що не контролює Київраду.

Мер Києва миттєво відреагував на такі закиди. Спочатку він назвав слова Богдана “байками зі склепу”, а ще – “повною нісенітницею та некомпетентністю”.

Після такої заяви Кличко звернувся до НАБУ. Він наголосив, що такі висловлювання Богдана підлягають перевірці у межах досудового розслідування, оскільки можуть свідчити про вчинення кримінальних правопорушень.