Екс-міністр соціальної політики Андрій Рева заявив про те, що очільник НАК “Нафтогаз Україна” Андрій Коболєв має на меті встановити монополію на ринку роздрібного газу. Також екс-чиновник зазначив, що Андрій Коболєв продає газ для населення на 22% дорожче, ніж це повинно бути.

Про це він заявив в ефірі програми “Вердикт із Сергієм Руденком” на Еспресо.TV.

“Сьогодні (Андрій Коболєв – голова НАК “Нафтогаз” – ред.) він фактично намагається замінити монополію Фірташа (Дмитро Фірташ – олігарх, бізнесмен – ред.) на ринку роздрібного газу”, – зазначив Рева.

Ексміністр повідомив, що є регіональна газова компанія Фірташа, яка на 33% продає українцям газ дорожче, ніж сам Коболєв напряму.

“Чому Коболєв має можливість на 33% продавати його дешевше. Тому що він вилучає газ в компанії “Укргазвидобування”, тобто, він купляє по тій ціні, по якій він хоче, бо це фактично структурний підрозділ компанії “Нафтогазу” і тримає цю ціну нижче, ніж його конкурент. Відповідно, що люди роблять? Люди переходять в компанію Нафтогаз Україна. Він розказує: “Це справжній ринок”, – зауважив Рева.

За його словами, в. о. міністра енергетики Юрій Вітренко фактично розкрив головний секрет Коболєва.

“Він сказав, що Коболєв бреше, що насправді він сам завищує ціну газу на 22%. Тобто, на 33% від ціни, яку Коболєв встановив для споживачів, вони ще 33% беруть. І уявіть, що люди повинні сьогодні платити. А Коболєв, у свою чергу, на 22% газ продає вище, ніж це повинно було бути”, – наголосив ексміністр.

Рева вважає, що саме це і є новина, яку люди повинні зрозуміти.

“Вітренко пише, якщо зараз не повернути державне регулювання на ринок газу. А чому державне регулювання. Тому що там є один монополіст. Якщо компанія володіє більш ніж 70% газу на цьому ринку, то вона хто? Вона монополіст. Якщо вона монополіст, який може бути ринок? Там повинно бути антимонопольне регулювання ціни газу, яке споживають люди”, – додав він.

Відзначимо, раніше ми повідомляли про те, що в жовтні в розпорядженні українських ЗМІ опинився лист, в якому глава Державної аудиторської служби виклав прем’єр-міністру Денису Шмигалю результати ревізії діяльності НАК “Нафтогаз України” за період з 1 жовтня 2018 року по 31 грудня 2019 року. У висновках аудиторів, які проводили перевірку, йдеться про недоліки і фінансові порушення більш ніж на 225 млрд гривень, через що державний бюджет зазнав втрат на суму 75 млрд гривень.

В “Нафтогазі” у відповідь на публікацію заявили, що фінансова звітність компанії відповідає законодавству України і міжнародним стандартам фінансової звітності.

Проте, за словами прем’єра, Служба безпеки України почала розслідування за підсумками аудиту, а по завершенні оприлюднить його результати. Прем’єр пообіцяв, що за негативні результати у фінансовій звітності держкомпанії відповідальність понесуть правління, керівники і, зокрема, наглядова рада.