Юрій Вітренко, який раніше пішов зі скандалом з НАК “Нафтогаз України”, звинувативши главу правління Андрія Коболєва в зраді, може стати главою Міністерства енергетики та віце-прем’єром в уряді Дениса Шмигаля.

Зокрема, про це повідомив народний депутат від партії “Голос” Ярослав Железняк, розповідаючи про порядок на наступний тиждень у Верховній Раді України.

Про це нардеп написав в своєму Telegram-каналі.

Згідно з його повідомленням, на наступному тижні затвердять фінальний текст бюджету-2021 на фінансовому комітеті в понеділок.

Також додадуться кадрові питання. Будуть наступні призначення:

виберуть міністра освіти (в кандидатах: в.о. Сергій Шкарлет);
схвалять віце-прем’єр-міністра енергетики (кандидат: Юрій Вітренко з “Нафтогазу”).

Цю ж інформацію підтвердила і нардеп Ірина Верещук.

До того ж в уряді намічаються ротації міністрів:

міністра Кабінету Міністрів;
міністра ветеранів;
і, за словами Железняка, “хитається крісло” Міністра екології.

Ярослав Железняк додав, що глава МОЗ Максим Степанов, на його думку, поки залишиться на своєму місці. “Як мінімум до кінця локдауну”, – сказав нардеп.

Енергоексперти скептично оцінюють кандидатуру екс-топ-менеджера НАК “Нафтогаз України” Юрія Вітренка.

Про це йдеться в статті “Енергетиці потрібен сміливий. З якими викликами зіткнуться кандидати на пост нового міністра?”, опублікованій сьогодні 11 грудня виданням “Українські новини”.

Юрій Вітренко був звільнений в травні 2020 року в зв’язку з оптимізацією організаційної структури держкомпанії, однак перед своєю відставкою він публічно звинуватив главу НАК “Нафтогаз України” Андрія Коболєва і заявив, що захист інтересів України у відносинах з Газпромом більше не є пріоритетом. Крім того, у Вітренка – прямий конфлікт інтересів. Адже він вимагає в суді 20 млн. дол. У “Нафтогазу” (премія за перемогу в Стокгольмському арбітражі, – ред.), – відзначили автори статті.

У статті також цитується думка директора енергетичних програм Центру світової економіки і міжнародних відносин НАН України Валентина Землянського, який вважає Вітренка – найменш підходящим кандидатом на пост міністра енергетики.

“У мене великі сумніви щодо його професіоналізму. Так, ті досягнення, що він собі приписує – перемога в Стокгольмському арбітражі – це прекрасно, але куди подіти європейських юристів, яким багато грошей відправили, потім на премії виписали мільйони, працювала адже команда, а не один пан Вітренко. “Нафтогаз Трейдинг”, яку він створив, взагалі була збиткова раніше. Програма видобутку 2020 була провалена, і ця відповідальність на топ-менеджерові Вітренку “, – вважає Валентин Землянський.